Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...



Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0



Посміємося?



Щоб добре росло і рясно родило

        

Навіщо придумали розсаду ?

Сонце  світить по-весняному, однак ще бувають приморозки. Як же нам одержати овочі, які конче потрібні? Ось тут городники й вдаються до розсадного способу вирощування овочевих культур. Перших 20—30 днів вегетації рослин проходять у так званому закритому ґрунті — теплиці, парнику, на підвіконні. На грядку висаджуємо не паросток, а вже сформовану рослину. Такий спосіб дає змогу додатково «виманити» у природи трохи сонячної енергії, а відтак одержати раніше й значно більший порівняно з безрозсадним способом урожай. Розсада, висаджена на грядку, повинна  мати велику листкову поверхню,  бо їй одразу ж треба буде інтенсивно засвоювати сонячну енергію. Вона також повинна  мати гарну кореневу систему, за допомогою якої у майбутньому буде добре всотувати весняну вологу ґрунту.

Розсаду помідорів висаджують у відкритий грунт, коли минає загроза весняних приморозків. Якщо все-таки приморозки очікуються, за дві-три години до заходу сонця ділянку, на якій посаджена розсада, потрібно полити й налагодити димування до сходу сонця. На невеликих грядках рослини прикривають ковпачками зі щільного паперу, толю, прозорих плівок та інших матеріалів.

РАННІ сорти томатів, що мають невеликі розміри куща, а також штамбові, висаджують через 30-35 см1 кв. м), пізньостиглі, з великими розлогими кущами, —  через 40-50 см (три-чотири рослини на 1 кв. м). Розміщають стрічками з відстанню в рядку 80 см, між рядами — 40 см. При вирощуванні томатів із пасинкуванням їх розташовують у рядку через 20-25 см, тобто кількість рослин на 1 кв. м (5-6 шт. на збільшується до 8-9.

Для посадки роблять борозни або лунки. Борозни поливають напуском, лунки — вручну по 0,8-1 л води в кожну. Розсаду обережно вибирають із парника в ящики або кошики і переносять до місця посадки. Висаджують її трохи глибше, ніж вона росла в парнику. Горщечкову розсаду заглиблюють так, щоб краї горщиків були на 2-3 см нижче від рівня грунту. Корені ретельно обжимають землею, не згинаючи, так, щоб їхні кінці були спрямовані вниз, до дна лунки. Якщо розсада помідорів встигла перерости — це не страшно. Висаджуйте її похило, не боячись засипати грунтом частину стебла з листям. Через 10-12 днів на ньому утворяться придаткові корені, які збільшать загальний обсяг кореневої системи. Але висаджують таку розсаду не в лунку, а в борозну і завглибшки не більш як 10 см. Пам’ятайте, що заглиблення кореневої мички розсади на понад 12 см приводить до того, що корінню бракуватиме повітря й тепла, тому воно може хворіти й відмирати, а разом із ним страждає й уся рослина.  Якщо наступний за посадкою день видається сонячним і спекотним, рослини притінюють. Коли почнуть зав’язуватися плоди, рослини корисно підживити сульфатом калію. На неудобреній ділянці в посадкові борозни або лунки вносять добрива з розрахунку літрова банка суміші, яку готують із компостної землі або перегною (одне відро) та нітрофоски (50 г). Мінеральні добрива можна замінити деревним попелом (1,5 склянки). Скоростиглі низькорослі сорти висаджують з міжряддями 60-70 см, а в рядку — 25-30 см. Високорослі сорти висаджують рідше: 70 на 50 см і 70 на 70 см. Але перед їхнім висаджуванням встановлюють кілки для підв’язування рослин. Кілки заглиблюють у грунт на 40-50 см-- тільки в цьому разі вони у майбутньому будуть для рослин надійною опорою. Висаджувати розсаду краще похмурої днини, якщо ж день сонячнийввечері.

Вирощуючи ранні помідори, враховуйте ту обставину, що в прохолодну весняну погоду не можна проводити рясні ранні поливи, тому що вода знижує температуру грунту та приземного шару повітря на 1-4 градуси, через що погіршується зав’язування плодів, підсилюється опадання квіток і зав’язей, що, у свою чергу, знижує урожай.

При вирощуванні помідорів у парнику грунт поливають рідко, але рясно, намагаючись не змочувати листя. Важливим прийомом є підсипання до кореневої системи грунтової суміші, що складається з двох частин дернової землі й однієї частини торфу або перегною. Це роблять 2-3 рази за сезон залежно від оголеності коренів.


 

Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
- Друзі -






















Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.