Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...



Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0



Посміємося?



На городі

 Вже можна висівати салат, шпинат, кріп, редиску, моркву, пастернак, петрушку. Всі ці рослини холодостійкі, їхнє насіння здатне проростати при температурі +1… +3°С, а сходи витримують приморозки -3… -6°С.

Перед посівом для прискорення проростання насіння всіх цих культур потримайте насінини у вологому клаптику тканини. Коли «проклюнуться» перші з них, злегка підсушіть насіння і висівайте у помірно зволожений ґрунт.

Після посіву ґрунт злегка прикатайте або утрамбуйте тильним боком сапи. Потім замульчуйте — присипте шаром перегною або торфу у 2 см. Мульча сприяє дружним сходам і не дає змоги утворюватися ґрунтовій кірці, через яку звичайно не здатні пробитися паростки.  Як тільки на глибині 5 см ґрунт прогрівається до  +8°С, висаджуйте цибулю сіянку і буряк. Щоб зменшити утворення стрілок і вберегти цибулю від несправжньої борошнистої роси, прогрійте цибулинки протягом 8—12 годин за температури  +40°С, а потім 8–10 днів за температури  +30… +35°С.

  

 І  чорнушка  і сіянка

  


Цибуля не просто корисний продукт, але й помічні ліки від багатьох хвороб. Щоденно ми додаємо цибулю майже в усі страви на нашому столі, навіть не задумуючись, яку скарбницю вітамінів, мінералів і мікроелементів містять як корінні цибулини, так і їх зелені пагони. Цибуля благотворно впливає на роботу печінки, щитоподібної залози, серцево-судинної системи, вона поліпшує імунітет і лікує простудні захворювання. Щоби вдосталь запастися вітамінами і мінералами, лікарі радять кожній людині з'їдати мінімум 7-8 кг цибулі за рік. Але чи вистачає вашого врожаю на всю сім'ю? Якщо ні, можливо, "винен" у тому поганий посадковий матеріал. Спробуйте виростити його самі - це надійніше і дешевше. Тим паче що отримати власну чорнушку доволі просто.
Щоб мати насіння від того сорту цибулі, який вам подобається, треба в лютому обрізати верхівки цибулин на третину, вибраковуючи ті, у яких багато стрілок.
Далі цибулини треба на добу замочити в попільно-марганцевому розчині (на 1 л. гарячої води по 0,5 склянки попелу і середньо-рожевого розчину марганцівки) і висадити в стаканчики так, щоб верхівки цибулин залишились над грунтом. Висаджувати цибулини у відкритий грунт треба в квітні, причому заглиблювати вже цілком. Лунки слід попередньо полити попільно-марганцевим розчином, додавши в нього 1-2 ст. ложки гасу (чи скипидару) на 10 л рідини. Цибулини різних сортів треба садити якомога далі одна від одної (у різних кутках городу), щоб вони не перезапилювались.  Через 10-15 днів після висадження підживіть насінники аміачною і калійною селітрою (по 10-15 г на кв. м). А у процесі вегетації - кілька разів органікою. Коли насіння злегка почорніє, кожне суцвіття треба обв'язати марлею. Зрізати зонтики з частиною стрілки завдовжки 25-30 см слід тоді, коли суцвіття повністю почорніють. Щоб висохли, їх слід підвісити, можна у сараї чи на горищі. Восени, щоб звільнити насіння від лузги і по можливості провіяти, треба перетерти його дерев'яним товкачиком у друшляку. Потім - висипати у велику ємність із водою. Те, що спливло, слід зняти шумівкою разом із лушпинням і викинути. Так повторити тричі. Зрештою на дні залишиться повноваге, дозріле насіння з практично стопроцентною схожістю. Його потрібно просушити і зберігати в паперових пакетах. Таким чином із одного насінника можна отримати до 15 г насіння.
Деякі сорти цибулі (Ексибішен, Оппорто, Пінгвін, Ветразь, Стригуновська, Халцедон, Глобо) підходять для того, щоб із чорнушки одразу отримувати цибулю-ріпку. Можна посіяти в кінці лютого насіння на розсаду, а потім розсаду висадити у відкритий грунт. А можна насіння висівати одразу в відкритий грунт у кінці квітня, тільки-но прогріється грунт.  Попередньо насіння слід замочити на 2-3 доби в теплій воді, міняючи її 2-3 рази. Висівати треба на глибину 1,5-2 см. Після сівби грунт на грядці слід ущільнити і до появи сходів накрити поліетиленовою плівкою. Через 2 тижні належить підживити рослини настоєм коров'яку (1:8), а ще через місяць - попільним розчином і знову коров'яком. Грядку під цибулю-сіянку готують із весни: вносять фосфорні і калійні добрива (по 30 г на кв. м). Розрівнявши грунт, треба зробити смуги (це легко зробити дошкою завширшки 10-15 см, втискуючи її в землю) на відстані 20-25 см одну від одної. Їх потім дуже зручно полоти.
Насіння чорнушки можна підготувати до садіння кількома способами:
- замочити на дві доби в розчині марганцівки (5 г на 1 л води), промити і, загорнувши у вологу полотнинку, покласти в тепле місце для пророщування. Не давати тканині пересихати. Висівати через 3-4 дні, коли частина насіння проклюнеться; 
- за 15-20 днів до сівби обробити чорнушку в марганцівці (5 г на 1 л води), витримати 2-3 дні у вологій полотнинці, а потім покласти в поліетиленовий пакет і залишити в холодильнику для проростання на 10-15 днів;
- найшвидший спосіб - опустити полотнинку з насінням на 2 секунди в окріп, а
потім - у холодну воду. Повторити цю процедуру ще раз.
Висівають чорнушку рано, щойно відтане грунт. Це забезпечує появу більш ранніх і дружних сходів, що ліпше використовують зимові запаси вологи в грунті на довгий день. У результаті формується необхідна кількість листків, що дає змогу згодом мати добре достиглу цибулину сіянки. Але сівба у зовсім холодний грунт сприятиме збільшенню стрілкування, що небажано. Сіють на всю ширину втиснутих смуг (2-3 г на смугу завдовжки 80 см). Після сівби слід засипати насіння торфом чи грунтом шаром 1,5-2 см, полити і накрити плівкою до появи сходів. Підживлювати треба так: 0,5 сірникової коробки сечовини і 0,5 л свіжого курячого посліду на 10 л води. Можна посипати грунт на грядці сумішшю 0,5 сірникової коробки сечовини і 1 склянки попелу. На початку після появи сходів рослини цибулі ростуть дуже повільно й особливо вимогливі до умов вирощування. Грунт повинен підтримуватися в пухкому й вологому (але не перезволоженому) стані. За сухої погоди обов'язкові рясні поливи - 10 л води на 1 кв. м. З липня поливи припиняють. Збирають цибулю сонячного дня, коли пагони підсохнуть. Сушать звичайно на горищі чи в сараї. Восени готову сіянку розбирають на фракції: до 1 см в діаметрі (висівається під зиму на вибірку і ріпку); 1-1,5 см (сіянка на весну); 3-4 см (вибірка на зелень, під зиму). Сіянку на весну зберігають у капронових сітках у приміщенні з температурою 15-22 градуси. Її перебирають двічі - в січні-лютому і перед садінням. Цибуля зберігається дуже добре і дає мінімум відходів.

Форма входу
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
- Друзі -






















Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.