Волонтери - хто вони?
Існує в науці чимало визначень: добровільні помічники; люди, які надають безкоштовну допомогу; людина, яка працює безкоштовно, людина, яка переходить у розпорядження суспільства і сприяє розв’язанню місцевих проблем; це такі ж люди, як і інші, але трохи кращі.Досвід волонтерства в Корюківському районному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді показує, що людина при включенні в групу добровольців, зазвичай, має власну мотивацію, суть якої можна висловити через п’ять основних потреб: мати, бути, робити, любити, рости. І якщо ці потреби будуть задоволені, то людина відбулись як волонтер.
Розвиваючи волонтерство, ми залучаємо такий загін людей, які розумом і серцем сприймають болі, труднощі, радощі і печалі інших людей. І, як стверджують самі учасники волонтерського руху, це прекрасний стан душі, тому для наших волонтерів - це у першу чергу самовдосконалюватись, самореалізуватись в очах ровесників, батьків, учителів, бажання знайти нових друзів, можливість спілкуватись з однолітками, можливість набути нових навичок і знань. Саме тому спеціалісти центру проводять систематичну та цілеспрямовану роботу з організації волонтерського руху.
Волонтери можуть прийти до центру за власним бажанням і якщо інтереси спеціалістів центру збігаються з інтересами потенційного волонтера, то такі молоді люди залучаються до роботи за конкретним напрямом. Наші волонтери абсолютно мобільні, тому роботу, пов’язану з поїздками, виходами на вулицю, проведенням ігротек на вулицях, виконують дуже добре.
Деякі підлітки приходять у волонтерство з метою розвитку своїх комунікативних здібностей, знаючи заздалегідь, що для них це поки що є проблемою. Тому бажання волонтерів співпрацювати, спеціалісти центру не тільки використовують, але й розвивають. Для таких волонтерів, які не можуть працювати в групах, можлива індивідуальна робота, пов’язана з особливими навичками і нахилами: малювання, літературні здібності, уміння працювати на комп’ютері тощо. Волонтерство є одним із можливих варіантів самоутвердження, але не єдиним. Тому хтось із підлітків залишається на довго, а для когось це буде одним із відкинутих варіантів його захоплень, але керівник групи волонтерів завжди відчуває і помічає справжні намагання волонтерів і створює ситуації, які стимулюють учасників до нових дій.
Волонтерів нашого центру ми називаємо «ВОЛІКАМИ». Ця, на перший погляд, зменшена форма слова «волонтер» насправді містить дуже глибоке значення. Щоб не втратити віру у щасливе майбутнє, жити повноцінним життям і не заблукати у вирішенні багатьох життєвих проблем, залучайтесь до суспільно-корисної діяльності, а саме до участі у волонтерському русі.