НАЇЗД НА ПРИЙМАЛЬНИКІВ ЛИСИЧОК
Нещодавно у Корюківці в районі колишньої фабрики госпвиробів, що навпроти відомої АЗС «Олас», яку в народі прозвали «Сало», сталася надзвичайна подія. Озброєні правоохоронці з обласного підрозділу швидкого реагування затримали кількох людей. Усе відбувалося доволі швидко і професійно, проте місцеві зіваки все ж таки встигли відслідкувати хід подій...
Як згодом вдалося дізнатися районній газеті «Маяк», на цьому місці, майже у центрі Корюківки, планувалася зустріч певних кримінальних елементів з окремими заготівельниками лисичок у нашому районі. Іншими словами – «забили стрілку», щоб «домовитися» про максимальну ціну на цьогорічні лисички. До речі, окремі джерела повідомляють, що до того часу такого тотального контролю над корюківськими бізнесменами, котрі займаються прийманням дарів лісу, як у тому ж Городнянському чи Ріпкинському районах, у нас ще не було. Тепер знайшлися охочі?
Вірогідно, правоохоронцям - обласникам вчасно «стукнули» місцеві. «Наїжджаючих», а їх було двоє, затримали на кілька годин, відвезли до Чернігова і … благополучно відпустили. І що цікаво - ніяких претензій з обох боків не надходило!!! Для порушення кримінальної справи потрібні докази, свідчення, та хто ж їх надасть?
Що можна очікувати надалі? Вочевидь, поклавши на наш район «око», кримінал не заспокоїться. А арсенал методів впливу у них, як відомо, досить широкий: від елементарного залякування до жорсткого фізичного примусу. Хто боятиметься, той і житиме «під кимось». Контролювати хочуть не лише ціну, яка в цьому році мала б не перевищувати 15 грн., але й те, куди, кому і скільки здавати! І, як бачите, діють хлопці не гірше, ніж відділ швидкого реагування…
Р.S. На сьогодні ціна на лисички в районі тримається на рівні 11 -15 грн.
*******************************
А ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ – ЯК ДОПОВНЕННЯ
ПОПЕРЕДНЬОЇ ТЕМИ
Дохід від продажу дарів природи –
підлягає оподаткуванню!
Зараз у розпалі сезон заготівлі ягід та грибів,
які охоче скуповують від населення різні фірми та приватні підприємці. Для
населення нашого краю така діяльність цих фірм є доброю нагодою отримати
додаткові доходи і поповнити сімейний бюджет.
Заготівельні організації та інші підприємства, установи, організації та фізичні особи-суб`єкти господарської діяльності, які виплачують громадянам зазначені доходи, зобов`язані нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходів фізичних осіб за ставкою 15 відсотків та своєчасно повідомляти податкові органи про виплачені доходи та утриманий з них податок за формою №1-ДФ.
Угоди купівлі-продажу можуть оформлюватися двосторонніми закупівельними актами у письмовій формі або закупівельними відомостями, які повинні містити такі дані: місце укладання угоди, прізвище, ім`я та по-батькові громадянина, його ідентифікаційний номер, назва продукції, ціна одиниці продукції, обсяг проданої продукції, сума виплачених продавцю коштів.
Обов`язково має бути підпис продавця про отримання коштів. В інших випадках, коли громадяни, зібравши в лісі гриби або ягоди самостійно їх реалізують, необхідно в податковій інспекції задекларувати свої доходи.
Але на жаль, трапляються випадки, коли СПД – фізичні особи ухиляються від сплати податків чи сплачують їх в неповному обсязі. Це залежить від відповідальності і свідомості кожного заготівельника. Тому доводиться здійснювати перевірки.
З метою більш повного наповнення місцевого бюджету працівники податкових інспекцій тісно співпрацюють з головами сільських рад: проводяться постійні оперативні перевірки, відслідковується діяльність громадян, які займаються закупівлею грибів та ягід.
Старший державний податковий
інспектор відділу
оподаткування
юридичних осіб Яковенко І.О.