ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ
ЩОБ ПІДВИЩИТИ РІВЕНЬ ЖИТТЯ І ДОБРОБУТУ ГРОМАДЯН
Участь у семінарі-нараді на тему: «Основні напрямки роботи підрозділів оподаткування фізичних осіб з адміністрування податків.Підвищення ефективності контрольно-перевірочної роботи» взяли керівники та фахівці підрозділів оподаткування фізичних осіб усіх інспекцій та відділень.
Щомісячно з початку року підрозділи оподаткування фізичних осіб ДПА в Чернігівській області забезпечують виконання прогнозних показників. Загалом за десять місяців приріст надходжень податку з доходів фізичних осіб до аналогічного періоду минулого року становить 11,7% або 69,4 млн. грн. Податку з власників транспортних засобів надійшло на 11,1% більше, ніж очікували, плати за землю - на 12,5%, єдиного податку - на 3,6%, податку на промисел - на 11,7%
Оскільки частка податку з доходів фізичних осіб у наповненні місцевих бюджетів найвідчутніша, були розроблені відповідні заходи щодо мобілізації його до бюджету. Завдяки їх реалізації вдалося зібрати 83,2 млн. грн. - залучивши філії до сплати податку, 2,6 млн. грн. - за рахунок погашення боргу сільгосппідприємствами, 2,4 млн. грн. – від проведення контрольно-перевірочної роботи, 5,2 млн. грн. - залучивши громадян до декларування, 694,3 тис. грн. – від легалізації робочих місць, 5,9 млн. грн. - в результаті погашення заборгованості із зарплати.
Проте є й проблеми, над вирішенням яких необхідно наполегливо працювати. Пріоритетними серед них заступник голови ДПА в Чернігівській області Петро Жабинець назвав роботу щодо легалізації найманої праці та виявлення фактів виплати зарплати «в конвертах». Адже є підприємства, де збільшуються обсяги виробництва, але зарплата залишається на мінімально встановленому рівні, а іноді ще й нижчою. Є результати щодо легалізації зайнятості населення. З початку року виявлено майже 3600 найманих працівників, з якими не були укладені трудові договори. До державної реєстрації підприємницької діяльності залучені понад 1300 громадян. Ефективність цієї роботи – до бюджету надійшло майже 440 тисяч гривень.
Найбільше працівників-«нелегалів» виявлено у торгівлі, серед автоперевізників, у лісовій галузі, сферах громадського харчування та будівництва. Для податківців важливо не лише виявити конкретні факти, але загалом сформувати у суспільстві негативне ставлення до таких роботодавців та допомогти усвідомити громадянам, що вони мають відстоювати свої права і соціальні гарантії.
За результатами документальних перевірок виявлені 54 випадки не оподаткованих наданих матеріальних благ, 11 - виплати доходів за рахунок «тіньових» коштів, 4 - ведення подвійної бухгалтерії, 3 - погашення наданої позики та 1 випадок виплати доходу в іноземній валюті без оподаткування.
Відділ масово-роз’яснювальної роботи та
звернень громадян ДПА в Чернігівській області.