Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...



Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0



Посміємося?





ГЕРБ І ПРАПОР КОРЮКІВКИ -
 ЛАКОНІЗМ ТА БАГАТОЗНАЧНІСТЬ

Як у символіці невеликого міста відобразити легенду про його заснування, історію розвитку та ще й особливості економіки? І чи варто це робити? Адже відомо, що перенасичений герб із багатьма сюжетами й додатковими елементами втрачає свою лаконічність і стає непридатним для використання як елемент муніципального маркетингу і промоції громади. Найкращим символом є той, який у кількох словах може описати будь-хто з мешканців громади і ще й додати до цього розповідь - цікавий сюжет, який ця символіка ілюструє. Герб має легко запам’ятовуватися, і зображення на ньому мають упізнаватися навіть здалеку.
З одного боку можна зрозуміти бажання лідерів громади і активних громадян зробити свій герб кращим за інші. Але брак геральдичних знань і нерозуміння вимог цілісної геральдичної системи іноді роблять символи українських громад схожими на герби середньовічних князівств Європи - з поділом щита на багато полів, безліччю вінків, стрічок та інших "відзнак".
То ж чи можна цього уникнути і водночас якнайповніше відобразити специфіку громади? Досвід Корюківки на Чернігівщині це підтверджує.
Коли вирішувалося питання організації процесу створення міської символіки, керівництво міста на чолі з міським головою Ігорем Матюхою вирішило діяти паралельно в двох напрямках - закликали громадян надавати пропозиції (при цьому обумовлювалося, що до уваги беруться лише ідеї, і не оцінюється художнє оформлення) і звернулися до Українського геральдичного товариства з проханням надати фахові консультації та допомогти узагальнити результати конкурсу зі створенням остаточного варіанту герба і прапора міста.
Серед пропозицій щодо мотивів міської символіки найчастіше зазначалися такі:
Переказ про заснування поселення в 1657 році козаком Омеляном Карукою - переселенцем із Правобережної України; козаччина, коли Корюківка входила до рангових маєтностей гетьманів Самойловича, Мазепи, Чернігівського полковника і наказного гетьмана Полуботка; слава Корюківки в 19 столітті завдяки продукції цукрової фабрики, яка за високу якість одержала золоті медалі на Всеросійській виставці в Москві (1882 р.) і Всесвітній – у Парижі (1900 р.); трагічні події Другої Світової війни, коли Корюківка була центром партизанського руху на Чернігівщині і пережила каральну операцію під час якої фашистами було знищено близько 7 тисяч мирних жителів; і нарешті, паперове виробництво як провідна галузь сучасної економіки міста та віковічні діброви Корюківщини.
 

Після обговорення й узгодження пропозицій було розроблено герб Корюківки:
"В золотому щиті коренистий дуб із червоним стовбуром і зеленою кроною, на якому три перехрещені срібні булави у формі зірки руків’ями вниз".
 

Символ дуба в гербі пов‘язаний з назвою громади. Карука – прізвище першого поселенця-засновника. А саме слово «корюка» асоціюється з корою, корінням. Тому образ корчистого дуба з розгалуженим корінням символізує козака, який заснував поселення, оселившись і «пустивши коріння» на цьому місці. Цей символ також пов’язаний із Корюківським лісом – заповідними дібровами з дубами віком понад 100 років, і нарешті з Корюківським дубом – ботанічною пам'яткою природи віком понад 200 років. Крім того, символ дерева відображає такі особливості економіки міста, як традиційне паперове та меблеве виробництва. Червоний колір стовбура нагадує про Корюківську трагедію і символізує мучеництво й героїзм корюківчан у роки війни.
 

Зображення трьох булав на гербі Корюківки пов‘язує громаду з козацькою епохою в історії України, оскільки саме на ці часи припадає час заснування Корюківки. Крім того, підкреслюється унікальний факт, що Корюківка в різний час була ранговим поселенням трьох українських гетьманів, кожен з яких - Самойлович, Мазепа і Полуботок - визначні діячі української історії. При визначенні маєтностей, що надавалися для утримання гетьмана - "на ранг гетьмана", використовувалося формулювання "на булаву й особу його гетьманську".
 

Прапор Корюківки повторює символіку герба: "Квадратне полотнище, що складається з двох вертикальних смуг, від древка червона завширшки в 1/3 сторони прапора, на якій три срібні булави у перев’яз справа, одна над одною, руків’ями донизу. З вільного краю жовта смуга, на якій дуб із червоним стовбуром і зеленою кроною".
Форма входу
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
- Друзі -






















Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.