ЕФЕКТИВНА ПРОФІЛАКТИКА –
ЗАПОРУКА ЗНИЖЕННЯ ТРАВМАТИЗМУ НА ДОРОГАХ
«Як покращити безпеку пішоходів на дорозі в темний час, що може зробити «видимим» та стати на заваді загибелі людини на неосвітленій ділянці дороги, і яку роль в цьому відіграє світлоповертаючий елемент?» - ці актуальні питання розглядались на ознайомчих семінарах для працівників Управління ДАІ МВС України в Чернігівській області.
Нові підходи вирішення зниження травматизму та загибелі людей на проїзній частині дороги, особливо в сільській місцевості, де відсутнє освітлення, немає тротуарів і люди змушені рухатись по обочині дороги було запропоновано Центром «Доброчин». В європейських країнах, Білорусі, Росії, країнах Азії діють державні програми по впровадженню культури носіння світлоповертаючих елементів (флікерів). Ці програми доказали свою ефективність по реальному зменшенню загибелі людей на дорозі в темну пору доби. І сьогодні Центр «Доброчин» виступає провідником запровадження програм по навчанню та профілактичній роботі з безпеки пішоходів в Чернігівській обл. Як експерти, були запрошені представники північної префектури поліції республіки Естонія, країни котра домоглася знизити смертність на дорогах в темну пору року, використовуючи світлоповертаючі елементи, у 7 разів.
З 21 по 27 квітня 2011 року представники Центру «Доброчин» представили нову програму по організації безпеки пішоходів в Чернігівській обл. Громадські організації разом із представниками ДАІ шукають нові шляхи зниження високого травматизму та загибелі людей на дорогах Чернігівщини. Інтенсивність руху зростає з кожним роком, збільшується потік вантажних і легкових автомобілів. І відповідно зростає травматизм на дорогах. Відсутність тротуарів в селах та освітлення на дорогах є позитивним чинником для створення аварійних ситуацій за участю пішоходів на проїзній частині дороги. Як зменшити ризик «наїзду» на пішохода в темну пору доби, що можна протиставити кризисному явищу з освітленням та тротуарами на наших дорогах для забезпечення безпеки руху? Одним із таких вдалих європейських рішень є носіння жителями світло відбиваючих знаків.
Було проведено ознайомчий семінар для керівництва ДАІ та тренінг для представників ДАІ з 20 районів Чернігівської обл. по методикам профілактичної роботи та пропаганді культури носіння світлоповертаючих елементів.
Було проведено ознайомчий семінар для керівництва ДАІ та тренінг для представників ДАІ з 20 районів Чернігівської обл. по методикам профілактичної роботи та пропаганді культури носіння світлоповертаючих елементів.
5 презентацій «Переваги носіння світлоповертаючих знаків» були проведені в Городнянському, Менському, Щорському, Корюківському та Чернігівському районах Чернігівській області. В ході зустрічей з представниками органів місцевого самоврядування, державних адміністрацій, депутатами, керівниками навчальних закладів та управлінь освіти експерти української та естонської сторони представили успішний досвід по організації безпеки дорожнього руху, ознайомили з діяльністю відділів профілактики естонської поліції.
Наступним кроком стане створення локальних мереж, які будуть займатись програмами з профілактики дитячої безпеки на дорозі.
Діяльність проходить за фінансової підтримки Міністерства Закордонних Справ Республіки Естонія та за підтримки УДАІ УМВС України в Чернігівській обл.
Самозахист на дорозі
****************