ЗВЕРНЕННЯ ДО МЕШКАНЦІВ КОРЮКІВЩИНИ :
Шановні жителі району! З настанням тепла часто доводиться бачити, як люди починають спалювати сухе листя, гілки дерев та інше сміття на присадибних ділянках, городах або дачах. Але при цьому дотримуватись вимог пожежної безпеки багато хто забуває і не гадає, що від такої безпечності може виникнути пожежа. Також в гарну погоду громадянам під час відпочинку в лісі хочеться посидіти біля вогнища, але покидаючи місце відпочинку, нажаль не всі належним чином гасять його, що створює небезпеку виникнення лісової пожежі.
Як свідчить статистика в цей пожежонебезпечний весняно-літній період значно збільшується ймовірність виникнення пожеж через необережність з вогнем в житловому секторі під час випалювання сміття, сухої трави на відкритих територіях та в лісових масивах. В минулому році з цієї причини виникло більше 20 пожеж, внаслідок яких були знищені десятки гектар лісової підстилки, пошкоджено 5 господарчих будівель. Ось 04.04.2011 року в м. Корюківка виникло 3 пожежі сухої трави на відкритій території.
Тому, щоб попередити пожежу з вищевказаних причин слід дотримуватись слідуючих правил пожежної безпеки:
забороняється:
спалювати сміття, суху траву в суху та вітряну погоду;
палити сміття, якщо вогонь по сухій траві може перекинутися на будівлі, сіно, огорожу чи на ліс;
залишати вогонь без нагляду, або доручати нагляд дітям;
розпалювати вогнище у місцях із підсохлою травою, а також під кронами дерев;
випалювати суху траву під пологом лісу та на лісових галявинах.
необхідно:
розпалювати вогнище за 15 метрів від будівель;
після припинення вогню, багаття треба ретельно засипати землею, або залити водою до повного припинення тління.
Тож, щоб не стати винуватцем пожежі та не створювати небезпеку для себе, оточуючих Вас людей і не завдавати шкоди навколишньому середовищу, Корюківський РВ УМНС України в Чернігівській області просить населення проявляти обережність при поводженні з вогнем. Перш, ніж запалити сірник, спочатку замислиться над тим, наскільки небезпечною може стати поява вогню поблизу будівель, в лісопаркових зонах чи на полях. З цим нагадуємо, що згідно ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5 до 10, а на посадових осіб - від 50 до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тож Шановні громадяни! Будьте уважними та обережними, дотримуйтесь правил пожежної безпеки. Пам'ятайте, що Ваша особиста безпека та безпека рідних і близьких Вам людей, залежить насамперед від Вас самих!