Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...



Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0



Посміємося?




        Іван Кожедуб народився 8 Червня 1920 року в селі Ображеевка нині Шосткінського району Сумської області, у родині небагатого селянина. По закінченню неповної середньої школи й химико - технологічного технікуму, в 1939-м в аероклубі освоїв В-2. В 1940 році покликаний у ряди Радянської Армії. На наступний рік вчиться в Чугуевской військовій авіаційній школі льотчиків, літає на Ут-2 і И-16. Як одного із кращих курсантів його залишають на посаді інструктора.

         В 1941 році з початком війни, разом з персоналом школи, евакуюється в Середню Азію. Там проситься в діючу армію. Тільки в Листопаді 1942-го він одержує напрямок на Степовий фронт в 240-й ИАП, яким командував учасник війни в Іспанії Майор Ігнатій Солдатенко. Перший бойовий виліт Іван Кожедуб зробив 26 Марта 1943 року на літаку Ла-5. Він був невдалим - під час атаки на парі Bf.110 його "лавочкін" був ушкоджений "мессером", а потім обстріляний зенітною артилерією радянської ПВО. Кожедуб зумів довести машину до аеродрому, але відновлювати її вже не стали...

        Наступні вильоти він робив на старих літаках і тільки місяцем пізніше одержав новий Ла-5, пятибачный варіант, з написом на борті "Імені Валерія Чкалова" і бортовим номером "75". Ціла ескадрилья таких машин була побудована на засоби зібрані земляками великого льотчика.







         Курська дуга. 6 Липня 1943 року. Саме тоді 23-літній пілот відкриває свій бойовий рахунок. У тому двобої на його озброєнні було, мабуть, лише одне - відвага. Він міг бути підбитий, міг загинути. Але вступивши в складі ескадрильї в сутичку з 12 ворожими літаками, молодий льотчик здобуває першу перемогу - збиває пікірувальник Ju.87. На інший день він здобуває нову перемогу. 9 Липня Іван Кожедуб знищує відразу 2 винищувача Вf.109. Та зароджувалася слава видатного радянського льотчика, так до нього приходив досвід.

         До Жовтня 1943 року командир ескадрильї 240-го ИАП Старший лейтенант Кожедуб зробив 146 бойових вильотів і особисто збив 20 літаків супротивника. Він уже на рівні б'ється з німецькими асами. У його активі - сміливість, холоднокровність, точний розрахунки. Техніку пілотування Кожедуб уміло сполучає з веденням вогню, але перед ним - ще широке поле шліфування бойових приймань. У боях за Дніпро льотчики полку, у якому воює Кожедуб, зустрілися з асами Геринга з ескадри "Мельдерс" і виграли двобій. Побільшав свій рахунок і Іван Кожедуб. Лише за 10 днів напружених боїв він особисто збив 11 ворожих літаків.

         7 Листопада 1943 року він був нагороджений Почесною грамотою ЦК ВЛКСМ за 26 особисто збитих ворожих літака. 4 Лютого 1944 року йому привласнене звання Героя Радянського Союзу.

         У Липні 1944 року Кожедуб був призначений заступником командира 176-го Гвиап. Цей полк, першим у Радянських ВПС, в Августу 1944 року переозброїли на новітні винищувачі Ла-7. З Вересня 1944 року, уже в Польщі, на лівому крилі 1-го Білоруського фронту Іван Кожедуб веде бої способом " вільного полювання". Спочатку він одержав трехпушечный варіант винищувача, а потім пересів на звичайний двухпушечный. Саме цей літак з бортовим номером "27", на якому Іван Кожедуб одержав 17 останніх перемог, зараз є прикрасою колекції Монинского музею авіації.

         До середини 1944 року Гвардії Капітан Кожедуб довів рахунок бойових вильотів до 256 і збитих літаків супротивника до 48.19 Августа 1944 року він був нагороджений другою медаллю "Золота Зірка".

         Узимку 1945 року полк продовжував вести напружені повітряні бої. 12 Лютого шістка "лавочкіних" провела важкий бій з 30 ворожими винищувачами. У цьому двобої наші льотчики добилися нової перемоги - збили 8 Fw.190, з них 3 - на рахунку Кожедуба. Наші втрати - одна машина ( пілот загинув ).


     








   19 Лютого 1945 року, у бої над Одером, Кожедуб уписує у свою біографію важливий штрих - знищує реактивний літак Me.262  (Wnr.900284.), однак точно встановити приналежність літака до якого - або підрозділу на сьогодні неможливо. Мало того, деякі історики висловлюють сумніви в дійсності цієї перемоги.17 Квітня, у п'ятому за день вильоті, над столицею Німеччини, він одержав свої останні перемоги - збив 2 Fw.190.



             Kконцу війни Гвардії Майор Кожедуб зробив 330 бойових вильотів, провів 120 повітряних боїв і особисто збив 62 літака супротивника. За високу військову майстерність, особисту мужність і відвагу 18 Августа 1945 року йому було привласнене звання Тричі Героя Радянського Союзу.

              ДО 62 німецьких літаків офіційно збитим І.Н.Кожедубом у роки Великої Вітчизняної війни, слід додати й 2 американських винищувача, збитих їм у самому кінці війни. У Квітні 1945 року загороджувальною чергою Кожедуб відігнав пари німецьких винищувачів від американського В-17, але був атакований винищувачами прикриття, що відкрили вогонь із великої дистанції. З переворотом через крило Кожедуб стрімко атакував крайню машину. Той задимив і зі зниженням пішов убік наших військ (пілот цієї машини незабаром вистрибнув з парашутом і благополучно приземлився).










Напівпетлею виконавши бойовий розворот, з переверненого положення, Кожедуб атакував і ведучого - той вибухнув у повітрі. Трохи пізніше йому вдалося розглянути білі зірки на незнайомих машинах - це були "Мустанги". Однак усе обійшлося й Кожедуб, завдяки командирові полку Павлу Чупикову, не постраждав. Цей бій був не єдиним між радянськими й американськими льотчиками...












Форма входу
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
- Друзі -






















Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.