Припинення діяльності псевдодержавного утворення
У рамках відкритого кримінального провадження Служба безпеки України спільно з прокуратурою веде слідчі дії стосовно членів псевдодержавного утворення «Титульний суверенний народ України».
Як встановили співробітники СБУ, на Чернігівщині група осіб створила самопроголошені владні структури, у тому числі органи місцевого самоврядування, судові та правоохоронні органи, фінансові установи.
Члени незаконного об’єднання не визнають повноважень державних органів влади України, відмовляються виконувати вимоги українського законодавства щодо призову на строкову військову службу. Також незаконне об’єднання розпочало видачу мешканцям регіону т.зв. «паспортів людини корінного народу України» з обіцянкою звільнення від оподаткування, непідсудності органам судової влади України, уникнення сплати комунальних платежів, недоторканості майна та ін. Намагаючись отримати визнання, зловмисники організували листування з органами державної влади, правоохоронними структурами та посольствами іноземних держав. Під час обшуків у помешканнях та офісних приміщеннях псевдоутворення оперативники спецслужби вилучили устави та статутні документи; бланки паспортів довільного зразка, посвідчення, водійські права; печатки та штампи; виготовлені власні банкноти; автомобільні номери тощо.
Досудове розслідування триває.
**************
Співробітниками Управління СБ України в Чернігівській області викрито та припинено злочинну оборудку під час закупівлі будматеріалів одним із державних підприємств автодорожньої галузі.
Щоб уникнути обов’язкових тендерних процедур, службові особи державного підприємства підробили договірну документацію та підписи посадових осіб, які засвідчили договір. Протягом 2011-2012 років державне підприємство на підставі підробленого документу витратило на придбання будівельного матеріалу 13 млн. гривень бюджетних коштів.
За матеріалами УСБУ за цим фактом прокуратурою Чернігівської області розпочато кримінальне провадження за ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.
В іншому випадку за матеріалами СБУ було скасовано відкриті торги із закупівлі цим же підприємством спеціалізованої автодорожньої техніки. Вартість, за яку підприємство погоджувалось придбати вантажну техніку, було завищено. СБУ попередила завдання збитків державі на суму понад 300 тис. гривень.
***************************************************************************
У липні 2012 року під час огляду транспортного засобу на митному пункті пропуску „Нові Яриловичі” правоохоронці виявили та вилучили три спресовані плитки коричневого кольору та білу порошкоподібну речовину, які були сховані у конструктивній порожнині його автомобіля.
За висновками експертизи загальна маса смоли канабісу склала 260 г, а порошок містив у своєму складі особливо небезпечну сполуку – метилендіоксіметамфітамін (MDMA), вживання якої викликає стійки зміни структури та діяльності головного мозку людини. Встановлено, що наркотики чоловік віз в Україну з метою збуту.
Суд визнав зловмисника винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 305 (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи прекурсорів) та ч. 2 ст. 307 (незаконне зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України та призначив покарання у вигляді 3 років та двох місяців позбавлення волі з конфіскацією транспортного засобу. Апеляційний суд Чернігівської області залишив вирок без змін.
Вилучено зброю та боєприпаси
На Чернігівщині СБУ вилучила зброю та боєприпаси. Бойовий пістолет, гранату «РГД-5», сотню набоїв до АК та штик-ніж незаконно зберігав у своєму помешканні мешканець Прилуцького району. Цю зброю, за власним зізнанням, він планував продати.
За матеріалами СБУ органами міліції проводиться досудове розслідування за фактом скоєння злочину, передбаченого ч.І ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає позбавлення волі від трьох до семи років.
Управління СБ України в Чернігівській області звертається до чернігівців з проханням бути пильними.
Інформацію про виявлення вибухонебезпечних предметів, осіб, які причетні до незаконного обігу зброї боєприпасів і вибухових речовин, слід повідомляти за номером «гарячої лінії»: (0462) 676-208.
Прес-група Управління СБ України
в Чернігівській області