вівторок, 25 лютого 2014 р.

Переходимо і оновлюємося...

Переходимо на інший рівень:  http://navrodskiy.blogspot.com/

Комусь дуже не до вподоби існування цього блогу і доступ до нього намагалися "зламати"...
Впродовж останніх днів нашу інформацію намагаються блокувати або ж змінювати. Тому було вирішено про перехід на новий, більш захищений рівень! Долучайтеся: http://navrodskiy.blogspot.com/

Обіцяємо, що й надалі будемо публікувати об"єктивну інформацію, кого б вона не стосувалася!
*****

понеділок, 24 лютого 2014 р.

24 лютого

Сьогоднішній день + прогноз погоди.

24 лютого — ВЕЛЕСА, ВЛАСІЯ. Одне з найпопулярніших народних свят. Свій початки веде від слов’янського бога Велеса або Волоса — бога достатку, охоронця худоби на землі і пастуха небесних стад. Його згадує автор «Слова о полку Ігоревім», у якому він називає Бояна Велесовим онуком. На цій підставі робиться висновок, що Велес був також покровителем поетів. З прийняттям християнства Велеса заступив священомученик Власій, єпископ міста Севастії, якому за приналежність до християнства близько 316 р. відрубали голову. Оскільки деякий час він ховався у горах, де охороняв звірів і лікував їх, то, як і Велес, вважається покровителем свійської худоби. Морози цієї пори вважаються останніми: «Прийшов Улас — із печі злазь». До Власія були морози: різдвяні, водохресні, афанасієві, тимофіївські, миколині. Але власієві вважалися найміцнішими, хоч і останніми. У народі говорили: “Проллє Власій олії на дорогу — зимі час забирати ноги”, бо зазвичай цього дня часто бували відлиги
А якою у нас сьогодні буде  погода?  
 Спокійним був сьогоднішній ранок з температурою  біля 0°С.  Вдень поступово вияснятиметься сонечко, віятиме вітер зі сходу, а стовпчик термометра підніметься до позначки +7°С. З вівторка ж чекаємо на зниження температури до приморозків у нічний час…

УВАГА!!! Термінове повідомлення!


Сьогодні, 24 лютого,  о 14:00 відбудеться позачергова двадцять третя сесія Корюківської міської ради шостого скликання. Про це щойно повідомив секретар Корюківської міськради Леонід Малиш.
 На розгляд сесії буде винесено питання:

- Про суспільно-політичну ситуацію в державі.

Також він підтвердив інформаціюпро те, що всі цьогорічні святкові заходи щодо "Проводів Зими" та "Масляної" в Корюківці скасовані і проводитися не будуть.


неділю, 23 лютого 2014 р.

Хто такий журналіст?

Першим питанням, яке до сьогодні виникає в практичній діяльності журналістів в Україні є підтвердження власне статусу журналіста. Інформацію з аналізом українського законодавства хто ж такий журналіст і чи є журналістами працівники інтернет-ЗМІ надає юрист Інституту розвитку регіональної преси Олександр Бурмагін.
Особливо ця проблема актуальна для представників інтернет-видань будь-якого рівня. Найчастіше їм закидають про те, що вони не є “зареєстрованим ЗМІ”, “не маєте свідоцтва про реєстрацію, як ЗМІ” і т.і. Після таких заяв, зазвичай, слідують не допуск журналіста на засідання конкурсної комісії, де розкриваються пропозиції всіх учасників торгів, як сталось в Сімферополі, або, як в останньому випадку — на пленарне засідання Херсонської міської ради.
Також, вирішення питання “журналіст”, не “журналіст” важливе для застосування статті 171 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.
В декількох профільних законах, які регулюють діяльність “традиційних ЗМІ” - Про пресу, Про інформаційні агентства — містяться визначення, хто є журналістом. Проте, більш загальним, таким, що підлягає застосуванню до всіх видів ЗМІ, є дефініція із Закону України “Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”.
В статті 1 названого Закону зазначено, що “журналіст” - це творчий працівник, який професійно збирає, одержує, створює і займається підготовкою інформації для засобів масової інформації, виконує редакційно-посадові службові обов`язки в засобі масової інформації (в штаті або на позаштатних засадах) відповідно до професійних назв посад (роботи) журналіста, які зазначаються в Державному класифікаторі професій України.
Декілька речей, на які слід звернути увагу.
Перше, що людина може працювати, як в штаті так і на позаштатних засадах (на підставі цивільно-правових договорів).
Друге, бажано аби назви посад збігались з тими, які містяться в держкласифікаторі.
Третє — у визначенні немає привязки наявності статусу до наявності редакційного посвідчення.
Головне — це виконувати роботу із збору, обробки і створення інформації для засобів масової інформації.
Зазначений підхід, що статус журналіста залежить не від формальних ознак або наявності певних документів, а від роду діяльності людини, повністю узгоджується із баченням Ради Європи того, хто вважається журналістом.
Так, в Рекомендації Комітету Міністрів РЄ № (2000) 7 “Про право журналістів не розкривати свої джерела інформації” міститься наступне визначення - “Журналіст” – будь-яка фізична або юридична особа, яка регулярно або професійно задіяна в зборі та публічному поширенні інформації через будь-які засоби масової інформації. При цьому “Інформація” – будь-яка констатація факту, думки або ідеї у формі тексту, звуку та/або зображення.
Отже, “журналіст” - це той, хто регулярно працює з інформацією для ЗМІ. Виникає питання, хто і що на сьогодні вважається ЗМІ. І, в цьому питанні, як раз найбільше змін в законодавстві сталося по відношенню до веб-сайтів.
Якщо “традиційні” ЗМІ — преса, телебачення і радіомовлення, інформаційні агентства такими і лишилися відповідно до своїх профільних законів. То, після змін інформаційного законодавства в травні 2011 року до ЗМІ відносяться і інтернет-сайти.
Головні в цьому контексті зміни відбулися в Законі України “Про інформацію”, який з 2011 року діє в абсолютно новій редакції. В попередній редакції було прописано правило, що види ЗМІ — це відповідно до профільних законів. Немає відповідного закону — немає ЗМІ. Але вже другий рік діє інша схема.
У частинах 1, 2 статті 22 Закону України “Про інформацію” зазначено:
“1. Масова інформація — інформація, що поширюється з метою її доведення до необмеженого кола осіб.
2. Засоби масової інформації — засоби, призначені для публічного поширення друкованої або аудіовізуальної інформації”.
Йдемо далі. Що таке аудіовізуальна інформація можна прочитати у статті 1 Закону України “Про телебачення і радіомовлення”:
“аудіовізуальна інформація — будь-які сигнали, що сприймаються зоровими і слуховими рецепторами людини та ідентифікуються як повідомлення про події, факти, явища, процеси, відомості про осіб, а також коментарі (думки) про них, що передаються за допомогою зображень та звуків”.
Про юридичне визначення мережі Інтернет читаємо у статті 1 Закону України “Про телекомунікації”.
“Інтернет — всесвітня інформаційна система загального доступу, яка логічно зв`язана глобальним адресним простором та базується на Інтернет-протоколі, визначеному міжнародними стандартами”.
І, насамкінець, що таке веб-сайт, можна на сьогодні прочитати тільки в одному нормативно-правовому акті — у Наказі Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення України, Державного комітету зв’язку та інформатизації України від 25.11.2002 року №327/225 «Про затвердження Порядку інформаційного наповнення та технічного забезпечення Єдиного веб-порталу органів виконавчої влади та Порядку функціонування веб-сайтів органів виконавчої влади», згідно з яким: «веб-сайт – це сукупність програмних та апаратних засобів з унікальною адресою у мережі Інтернет разом з інформаційними ресурсами, що перебувають у розпорядженні певного суб’єкта і забезпечують доступ юридичних та фізичних осіб до цих інформаційних ресурсів та інші інформаційні послуги через мережу Інтернет».
Таким чином, будь-який веб-сайт на сьогодні можна вважати ЗМІ. Адже веб-сайт існує в мережі Інтернет, яка за визначенням — сфера загального доступу, і веб-сайт очевидно засіб поширення аудіовізуальної інформації.

23 лютого

Сьогоднішній день + прогноз погоди.

23 лютого —  НЕДІЛЯ М'ЯСОПУСНА. ПРОХОРА-ЛЕБЕДНИКА.
Його називають також Прохором Печерським. Походив із Смоленська. Близько 1093 р. став ченцем Києво-Печерського монастиря. Вів дуже суворе життя: замість хліба вживав лободу (лебеду), тому був прозваний Лебедником. Коли в Києві настав голод, то за його прикладом кияни теж почали їсти лободу, а сам Прохор виготовляв з неї хліб і роздавав людям. Помер у 1107 р.
Із днем Прохора пов'язується період закінчення зими і приходу весни: «На Прохора і зимушка-зима заохає», «Прийшов Прохір і Влас — незабаром весна буде в нас!» - казали.  У народі ще підмітили: якщо 23, 24, 25 лютого є іній на деревах, то слід чекати дощ на Мокія Мокрого (24 травня), також це означало, що все літо буде “мокрим”
А якою у нас буде сьогодні погода?  
 Дощик був сьогоднішнього ранку з вириванням мокрого сніжку і з температурою  +2°С.  Вдень також буде моросити, стовпчик термометра підніметься до позначки +4°С, віятиме з півдня, а під вечір і наступної ночі можливий сніжок. З вівторка чекаємо на зниження температури до приморозків у нічний час…

суботу, 22 лютого 2014 р.

Обрано голову обласної ради.


Уродженець Бахмацького району (село Смолове), випускник історичного факультету Чернігівського педагогічного університету імені Т.Шевченка, підприємець Микола Звєрєв обраний головою Чернігівської обласної ради. За це рішення проголосував 51 депутат.
Це підтверджує протокол №13 лічильної комісії облради від 22 лютого 2014 року.
46-річний Микола ВІкторович одружений, батько двох дітей. Свого часу боровся за посаду Чернігівського міського голови. Був помічником народного депутата Бориса Шиянова, працював у міністерстві транспорту та зв'язку. Голова чернігівського благодійного фонду сприяння дослідженням історичного середовища.
 Звєрєв був обраний депутатом облради за виборчим списком Чернігівської обласної партійної організації Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина».
 Перед цим голова обласної ради Анатолій Мельник написав заяву про звільнення.

Далі буде...


22 лютого

Сьогоднішній день + прогноз погоди.

22 лютого —  ВСЕЛЕНСЬКА БАТЬКІВСЬКА СУБОТА. Також сьогодні шановується пам'ять єпископа Панкратія Тавроменійського, який жив у І ст., і Панкратія Печерського (XIII ст.). Останній був ченцем Києво-Печерського монастиря, лікував хворих. З цього дня сильний мороз найчастіше буває лише вночі. Наші предки говорили: “На Панкратія ніч темна — тікає зима”, а  небо без зірок вказувало на ранню весну. Була традиція на Панкратія збирати різне насіння, виставляти його на три ранкові зорі на мороз і після відкладати зерна до посівної. Вважалося, що тоді рослини стійкіші до температурних коливань. Оскільки до цього дня витрачалася значна частина хлібних припасів, то й виникла в народі ще й така приказка: «Не всяк Панкрат на хліб багат»
А якою у нас буде сьогодні погода?  
 Тихим із проясненням був сьогоднішній ранок з температурою  близькою до 0°С.  Вдень також буде визирати сонечко, стовпчик термометра підніметься до позначки +8°С, віятиме з півдня, а під вечір і завтра (в неділю) можливі опади…