Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...



Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0



Посміємося?



А ви ще не бачили комету ISON?

Комета C/2012 S1 (ISON), яку професійні астрономи та озброєні телескопами аматори астрономії вже давно спостерігають на зоряному небі Землі, цього тижня повинна була перетнути межу видимості неозброєним оком, бо яскравість комети нарешті стала вищою за шосту зоряну величину (око людини без допомоги оптичних приладів бачить на небі зорі від +6 зоряної величини).

Про цей перебіг астрономічних подій розповідає колишній вчитель астрономії Корюківської ЗОШ № 1 і Корюківської гімназії Олексій Сухий, який ще зі студентських років полюбляє вдивлятися в неосяжну далечінь та досліджувати непізнані закутки космосу.

- Так, ситуація, що склалася, відкриває можливість спостерігати комету ISON будь-кому, і навіть тим людям, хто не має серед домашніх речей телескопа, - погоджується Олексій Андрійович. - Візуально комету можна буде бачити як малесеньку цяточку на тлі зоряного неба. Яскравість же її може зростати й надалі. Неозброєним оком я її ще не бачив, бо останнім часом небо майже весь час вкрите хмарами.

- Астрономи повідомляли, що в період з 28 листопада до 1 грудня комета ISON перебувала біля Сонця на мінімальній відстані.

- Є таке припущення. У цей момент відстань між ними мала б складати 1,16 мільйонів кілометрів.

- Також є припущення, що чим менша комета, тим менше у неї шансів пережити побачення з небесним світилом...

- У комет, діаметр ядра яких менше 2000 метрів, практично немає шансів уникнути  фатального зближення. За оцінками астрономів, довжина комети ISON може коливатися від 1 до 5 кілометрів, а ядро – більше за 2км., тому у неї є шанси пережити зустріч з Сонцем без особливих втрат. Але залежати це буде від швидкості комети, від її траекторії та від складу її ядра.

- А чи відомо, звідки вона прилетіла?

- Астрноми довели, що «наші» комети (ті, що народилися в межах Сонячної системи, бо є ще й «гості», що «залітають» з-поза її меж) виникають з хмари Оорта і рухаються навколо сонця по витягнутих еліптичних орбітах. Траекторії свої  вони змінюють від впливу на них сили тяжіння Юпітера (його маса більша за Землю у 318 разів). Ця не є виключенням. Може для кого це буде і відкриттям, але у всіх без виключення комет є кілька хвостів: одні спрямовані до сонця, а інші – від сонця.

- Дехто під час появи комети пророкує  наближення якихось катаклізмів, революцій, різних кліматичних змін…

- Це Ви часом не на Євро-Майдан натякаєте? Ні, людям не треба панікувати. А астрономи зі всього світу та вчені з NASA пильно стежать за всіма небесними тілами і якби була реальна загроза від котрогось з них, то про це вже давно б повідомили. Комета – це звичайне астрономічне явище і боятися її не слід. Набагато цікавіше за нею спостерігати і досліджувати, як це роблять не тільки професіонали, а й деякі аматори.

Оскільки прогнози щодо подальшої долі  комети після зустрічі з Сонцем неоднозначні (від дуже яскравого світила не небі Землі, яке можна буде бачити навіть вдень, до її розпаду під дією Сонця), то Олексій Андрійович радить всім не гаяти шанс, а спробувати спостерігати за кометою саме зараз. А її вже може бути видно вдосвіта, десь за годину до сходу сонця. Перебуває вона на околицях зорі Спіка (це найяскравіша зоря сузір’я Діви). Видима зоряна величина ISON становить +0,95 і сяє вона у південно-східній ділянці неба не дуже високо над обрієм. Колишній вчитель астрономії повідомив, що бачив комету за допомогою збільшувального приладу одного безхмарного листопадового ранку о 5 год 30 хв за київським часом і висота  її становила майже 10°.

- Всім, хто виявить бажання поспостерігати за небесною гостею, можна буде це робити будь-де на всій території Чернігівської області, але місце спостереження раджу обирати там, де є місцина з відкритим горизонтом, - додає на завершення Олексій Сухий. - ISON, до речі, претендує на звання найбільш яскравої комети цього десятиліття!

А що чули жителі Чернігівщини про «хвостату» гостю, яка вирішила навідатися до Сонячної системи?

Оксана, 26 років (м.Корюківка): Щось чула краєм вуха. А не могли б розповісти детальніше?  Мені так цікаво...

Вячеслав, 32 рокu (с.Перелюб):  Чув звичайно. Та як за нею спостерігати? Треба приладдя і ясне небо. Зараз не знаю навіть, чи її видно, бо вона біля Сонця. Треба як мінімум - гарний бінокль, тоді, може, побачив би. Я от однієї безхмарної ночі бачив у бінокль деталі МКС (міжнародної космічної станції), коли та в зоні видимості пролітала...

Олексій, 21 рік (с.Наумівка): Я взагалі дуже часто насолоджуюся спостереженням зоряного неба, а за даною кометою спостерігав, використовуючи Celestron AstroMaster 70 AZ. Ми з друзями-студентами відстежуємо  її політ, але для цього треба обирати відповідне місце, бо в Києві, де ми навчаємося,  не всюди побачиш горизонт через багатоповерхівки…

Віктор, 44 роки (с.Сядрине):  Астрономією я цікавився ще зі шкільних років. Прикро, але ніхто з моїх знайомих зараз цим не цікавиться. Про цю комету десь читав в Інтернеті, оце і все. А було б цікаво подивитися і дізнатися дещо. І не тільки про неї. Може варто було б астрономічний гурток організувати?

А в той час, коли матеріал готувався до друку…  Протягом останнього тижня різні засоби масової інформації  робили абсолютно протилежні припущення щодо подальшої долі C/2012 S1 (ISON). Низка експертів вважає, що ядро комети вже зруйнувалося, а її уламки просто поки що не розійшлися досить далеко, щоб це стало помітним. На останніх зроблених ними знімках видно об‘єкт, який може бути вцілілим фрагментом комети. У телескопи цих дослідників видно хвіст з пари, що утворилася з льоду, який розтанув після проходження повз центр Сонячної системи (комета ж пройшла лише за якийсь мільйон з хвостиком кілометрів від Сонця, і спочатку вчені вважали, що куля, яка складалася здебільшого з льоду і космічного пилу, повністю зникла).

За припущеннями інших дослідників Комета ISON, яку після зближення з Сонцем деякі вчені встигли поховати, можливо, таки вижила. Якщо ці прогнози вчених справдяться, небесне тіло можна буде спостерігати навіть неозброєним оком. "Навіть якщо відбудеться розпад, то це також буде гарне видовище," - стверджують вони. Наприклад, комета Лавджоя у 2011 році пройшла дуже близько від Сонця, а потім з'явилася з іншого боку світила, "відростивши" вражаючий хвіст. Однак у цей момент її ядро вже зруйнувалося, і через кілька днів ця комета зникла. Ще вони зазначють, що ISON вперше потрапила у внутрішні райони Сонячної системи. Крім того, вона рухається по дуже незвичайній орбіті - так близько до Сонця підходять лише "сонцедряпаючі" комети, розмір ядра яких становить не більше сотень метрів, тоді як ядро комети ISON має розмір приблизно два кілометри. Тому її поведінку дуже важко передбачити, адже проходячи повз Сонце, вона зазнала потужного удару "поривів" сонячного вітру - викидів сонячної плазми. Отже, цьому космічному тілу й надалі передрікають славу найяскравішої комети століття і не виключено, що ми ще зможемо побачити її у небі…


Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
- Друзі -






















Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.