Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...



Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0



Посміємося?



A/Н1N1

 


 


 

Свинячий грип добряче переполошив світову спільноту.

Про нього сьогодні говорять більше, ніж про економічну кризу. Згідно з інформацією, яку поширив Департамент ветеринарної медицини України, вперше цю хворобу було діагностовано 1918 року в США під час пандемії грипу людей. Проте вірус грипу свиней був виокремлений та ідентифікований лише в 1931 році і визначений як А (Айова).Подібні штами грипу були виділені і в ряді країн Європи. Встановлено антигенну спорідненість між вірусами грипу свиней (Айова) та птиці (Шотландія). Вважається, що свині можуть бути резервуаром і для людських пандемічних штамів. Під час спалахів грипу свиней у Європі взимку 1990-1991 років, крім класичного серотипу Н1N1 був вирізнений також Н3N2. Встановлено, що дивергенція, тобто розходження їхніх ознак і властивостей між свинячим та людським вірусами грипу, зумовлене пристосуванням до різних умов існування, відбулась 1905 року. Порівняння вірусу грипу свиней та вірусу грипу людей вказує на те, що гемаглютинін Н1N1 активно не змінювався щонайменше 50 років на відміну від активного дрейфу антигенома штамів вірусу грипу людини. Вірус грипу свиней (ВГС) може викликати захворювання у людей, і навпаки — встановлено можливість зараження свиней грипом людей. Н1N1 не стійкий до фізичного і хімічного впливу. Температура 60С протягом 20 хвилин повністю інактивує вірус грипу. Отже, любителям свіжого сала доведеться потерпіти, поки медична наука приборкає цю нову пошесть.

Для захворілих на свинячий грип характерні загальна слабкість, лихоманка, біль у м’язах, ураження органів дихання. Науковці заявили, що імунітету до цього штаму вірусу в людей немає. Виконуючий обов’язки гендиректора ВООЗ Кеджі Фукуда вважає, що Н1N1 може мутувати і стати ще небезпечнішим, ніж сьогодні. Головна ж небезпека свинячого грипу полягає у високій смертності хворих. У Мехіко загинули 70 із 1000 хворих, тобто летальність від вірусу — 7 відсотків. При звичайному ж грипі смертність становить 0,003 відсотка. Для порівняння: «іспанка» (різновид грипу), яка забрала в 1918 році від 50 до 100 млн. життів у всьому світі, мала летальність 1,33%. Експерти вважають, що при пандемії вірус Н1N1 протягом 18-24 місяців може вразити 1,5 млрд. людей, тобто майже третину населення планети.

Судячи з того, що свинячий грип уже накоїв, це серйозна загроза людству. «Свинячий грип став однією із найбільших проблем міжнародної спільноти. Її досягнення у боротьбі з епідеміями вперше піддаються сумніву», — заявив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

 Заяви науковців щодо можливостей лікування та профілактики свинячого грипу суперечливі. Вакцини проти цього вірусу поки що не створено, твердять одні. Свинячий грип лікується звичайними лікарськими засобами, заперечують інші.

 Є повідомлення про те, що Н1N1 — стійкий до дії противірусних препаратів amantadineirimantadine, але чутливий до oseltamivir і zanamivir. Але це спостереження потребує додаткових досліджень.

Передається вірус повітряно-крапельним шляхом. Центр контролю і профілактики захворювань (Атланта, США) запропонував найпростіші рекомендації щодо запобігання свинячому грипу. Коли людина кашляє або чхає, має прикривати ніс і рот носовиком, часто мити руки з милом. Ефективним засобом є також протирання рук салфетками, просякнутими спиртом. Намагайтеся не торкатися до очей, носа, рота, оскільки вони можуть бути можливими «воротами» для проникнення мікробів.Надзвичайний комітет ВООЗ провів свою екстрену зустріч і ухвалив рішення збільшити епідеміологічну тривогу на один ступінь — до 4-го рівня. Це означає, що вірус-збудник свинячого грипу передається від людини людині.

У Міністерстві охорони здоров’я відкрито гарячу телефонну лінію для інформування про епідеміологічну ситуацію — 200-07-80. МОЗ звернулося до Академії медичних наук із пропозицією розпочати розробку методології лікування цієї хвороби. За словами міністра

В. Князевича, в Україні є лабораторія, яка працюватиме у цьому напрямку. Якщо ж її зусиль буде недостатньо, то міністерство звернеться за допомогою до англійських фахівців, про що вже попередньо домовлено. Як повідомив міністр охорони здоров’я, на кожному пункті перетину кордону працюють санітарно-карантинні бригади МОЗ.

 В усіх аеропортах ведеться спостереження за людьми, які перетинають кордон нашої держави, та обладнано ізолятори, куди направлятимуться такі особи до підтвердження діагнозу .

З метою недопущення занесення вірусу грипу свиней на територію України Державний комітет ветеринарної медицини України запровадив заборону на ввезення живих свиней із країн, неблагополучних щодо цієї хвороби. Посилено заходи контролю на кордоні. Всі свиногосподарства працюють під посиленим контролем і наглядом державної служби ветеринарної медицини. Власникам цих підприємств доручено підвищити рівень їхньої біобезпеки. Відбулися позачергові засідання Державної та регіональних надзвичайних протиепізоотичних комісій, на яких внесено зміни до митної декларації щодо ввезення на територію України продукції тваринного походження, ухвалено рішення про виділення коштів із місцевих бюджетів на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій та на профілактику африканської чуми і грипу свиней. Населенню рекомендовано утримувати своїх свиней ізольовано від інших.

Наказом Департаменту ветмедицини затверджено план заходів, у якому похвилинно розписані дії власників господарств, ветеринарних служб у разі виявлення загибелі свиней. Наприклад, протягом 30 хвилин слід терміново повідомити дільничного ветлікаря, або спеціалістів державної установи ветеринарної медицини, а також місцеві органи самоврядування. Протягом години в господарство мають прибути спеціалісти державних установ ветеринарної медицини, щоб здійснити епізоотологічне розслідування щодо того, хто відвідував господарство (подвір’я) протягом останніх трьох тижнів, звідки завозилося, куди реалізувалося поголів’я тощо. Передбачено й інші заходи. Головне — не гаяти часу! У той же час, аналізуючи випадки одночасного розповсюдження грипу свиней і людей, Департамент ветмедицини розглядає можливість систематичного щеплення свиней проти грипу з метою виключення цього резервуару вірусу в природі.

А в той же час чутки та страхи про так званий "свинячий грип" поступово замінюються  більш-менш виваженою, науково обґрунтованою інформацією. Своїми останніми висновками та спостереженнями щодо цього захворювання поділився і Державний  комітет ветмедицини.    Зокрема з'ясувалося,  що H1N1 зовсім не "свинячий", бо поєднує в собі елементи ґеномів вірусів грипу свиней, птиці та людини, тобтоперетворився на окремий комбінований, можна сказати, "триголовий" вірус. У зв'язку з цим не можна відкидати версію його штучного походження, хоча доказів цього поки що немає.  Тож усі проблеми, пов'язані з H1N1, поки що стосуються лише гуманної медицини, тобто сфери, яка опікується охороною здоров'я людей, заявив голова комітету Петро Вербицький. Адже у світі не зафіксовано жодного випадку зараження цим вірусом людей від тварин та шляхом споживання тваринницької продукції. Навпаки, 2 травня цього року в Канаді сталося зараження свиней від... фермера, який їх доглядав. Тобто H1N1 мало не щодня викидає новіконики. Саме тому не слід поспішати з послабленням запобіжних заходів, які, на думку СОТ і ВООЗ, в Україні наче перевищують небезпеку цього захворювання.          Чимало країн уже поспішили скасувати заборону на імпорт свиней та тваринницької продукції звідти, де зафіксовано вогнища H1N1. Протягом  найближчих двох тижнів Держкомветмедицини перегляне рішення про заборону, але  в який бік --- посилення чи послаблення режиму, поки що не відомо через непередбачувану поведінку мексиканського вірусу. Окрім того, згідно з заходами, що затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів, структури Держкомветмедицини взяли під контроль рух тварин та м'ясної продукції через кордон, вилучають та утилізують партії м'яса сумнівної якості, здійснюють постійні клінічні огляди поголів'я свиней. Завдяки коштам, які виділив Кабмін із резервного фонду, придбано діагностичні тест-системи виявлення антитіл вірусу H1N1, засоби дезінфекції тощо. Випадків захворювання свинопоголів'я на цю хворобу в Україні на кінець травня не виявлено. До речі, "свинячий" грип не завдав шкоди свинопоголів'ю в жодній  із країн світу, окрім тих випадків, де свиней  вирізали через паніку. Грип у свиней протікав у формі легкого нежитю.  А випадків загибелі тварин взагалі не було…

Якщо ж Вам цікаво що про це кажуть у Корюківській райсанепідстанції,

то  прослухайте наступне інтервю:

 


 






-> ГAРЯЧ@ Інформація !!! <-
Головний лікар райсанепідемстанції 11 листопада 2009 повідомив , що лабораторією обласної санепідстанції було виділено збудник грипу типу A/ H1 N1 (Каліфорнійський) у зразках, взятих від хвориої, що знаходиться у Корюківці...



Тож, шановні, якщо Ви виявили симптоми цього захворювання,  то не займайтеся самолікуванням, а негайно телелфонуйте до швидкої допомоги !!! Будьте обережні і  НЕ  ХВОРІЙТЕ !!!
****

Про ціну на ліки


Форма входу
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
- Друзі -






















Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.