Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...



Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0



Посміємося?



Історія шоколаду


Плоди шоколадного дерева мають дуже гіркий смак, і минуло чимало часу, перш ніж люди в досконалості опанували секрет приготування шоколаду. До вживання священного напою допускалися лише обрані , що найчастіше знаходяться на вершині соціальних сходів. Вожді і ватажки племен пили з золотих келихів напій "чоколатль" ("choco" - гіркий , "atl" - вода, що додається в какао). Вождь ацтеків Монтесума так любив шоколадний напій, що щодня випивав по 50 келихів.

Вперше європейці зіштовхнулися зі священним напоєм у XVІ столітті , коли великому мандрівнику Христофору Колумбу інки запропонували в подарунок келих із шоколадом. Але він відмовився від подарунка, не зумівши оцінити його по достоїнству . Зате соратник Колумба Ернандо Кортес правдиво може вважатися головним популяризатором шоколаду, оскільки саме він першим приготував питво за рецептом інків. Треба сказати, що спочатку шоколадний напій показався іспанцям занадто гірким, і вони додали в нього очеретяний цукор.

В Іспанії дуже швидко виникла мода на "шоколат", його пили в будь-яку пору дня. Правда, інші європейські країни довідалися секрет напою інків тільки приблизно півстоліття потому – до цього часу іспанці ревниво зберігали рецепт чудесного напою. Коли в 1587 році британський корабель захопив іспанське судно, завантажене бобами какао, вантаж був знищений як марний. Зате в XVІІ столітті шоколад стає популярним у всіх королівських дворах Європи, почавши свій тріумфальний хід із Франції завдяки дружині короля Людовика XІІІ Ганні Австрійській, що була іспанкою за походженням. Європейці, що оцінили смак шоколаду, забезпечили його ще одною легендою, за якою дерево, що дає такі чудові плоди, безсумнівно, росте в райському саду.

У XVІІІ столітті шоколаду приписували здатність виліковувати лихоманку, катар шлунка і навіть продовжувати життя. Утім, у той час ціна на шоколад була настільки високою, що далеко не всі могли собі його дозволити.

У XІХ столітті кількість плантацій какао в усьому світі значно збільшилася. Ціна на боби значно знизилася, і шоколад став популярним і цілком доступним напоєм.

До XІХ століття шоколад вживався тільки в рідкому вигляді. Перші плитки, що з'явилися в 70-х роках XІХ століття завдяки англійській фірмі "Фрай і Сини", були відразу ж оцінені по достоїнству . А в 1876 році Даніель Петер винайшов новий сорт шоколаду - молочний . Молочний порошок, необхідний інгредієнт цього сорту, йому поставляв Анрі Нестле. На початку XX століття під маркою "Нестле" починає вироблятися молочний шоколад за рецептами Петера і Кохлера, двох найвідоміших фахівців у цій галузі. У 1929 році їх фабрики злилися з Нестле, як і фабрика Кайе, що визначило подальший розвиток компанії. Саме шоколад став головним напрямком діяльності дому Нестле. В даний час компанія "Нестле" продовжує традиції чудової якості швейцарського шоколаду на п'ятьох континентах.


Як ростуть какао-боби.


У ботаніці шоколадне дерево одержало назву "Теоброма какао", що означає "їжа богів". Росте воно тільки в теплому та вологому кліматі, у тіні інших величезних дерев. Культура поширена в основному в Північній і Південній Америці, Австралії і на деяких островах Азії, у місцях з родючим , пухким ґрунтом, що має постійну температуру 20-28°С. Висота рослин може сягати 6-8 метрів. Загальний обсяг врожаю знімається два рази в рік - основний (жовтень-лютий) і проміжний (травень-червень). Дерево може давати до 2 кілограмів какао-бобів на рік.

Плантації какао-бобів мають обмежені райони виробництва і різні сорти: "кріолло" - ніжний, ароматний і гіркуватий, "форастеро" - із трохи більш простим смаком і, нарешті, виведений за допомогою схрещування двох попередніх сортів "трінітаріо" - справжня насолода для гурманів.

Форма входу
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
- Друзі -






















Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.