Навіщо придумали розсаду ?
Сонце світить по-весняному, однак ще бувають приморозки. Як же нам одержати овочі, які конче потрібні? Ось тут городники й вдаються до розсадного способу вирощування овочевих культур. Перших 20—30 днів вегетації рослин проходять у так званому закритому ґрунті — теплиці, парнику, на підвіконні. На грядку висаджуємо не паросток, а вже сформовану рослину. Такий спосіб дає змогу додатково «виманити» у природи трохи сонячної енергії, а відтак одержати раніше й значно більший порівняно з безрозсадним способом урожай. Розсада, висаджена на грядку, повинна мати велику листкову поверхню, бо їй одразу ж треба буде інтенсивно засвоювати сонячну енергію. Вона також повинна мати гарну кореневу систему, за допомогою якої у майбутньому буде добре всотувати весняну вологу ґрунту.
Розсаду помідорів висаджують у відкритий грунт, коли минає загроза весняних приморозків. Якщо все-таки приморозки очікуються, за дві-три години до заходу сонця ділянку, на якій посаджена розсада, потрібно полити й налагодити димування до сходу сонця. На невеликих грядках рослини прикривають ковпачками зі щільного паперу, толю, прозорих плівок та інших матеріалів. РАННІ сорти
томатів, що мають невеликі розміри куща, а також
штамбові, висаджують через 30- Для посадки роблять борозни або лунки.
Борозни поливають
напуском, лунки — вручну по 0,8- Вирощуючи ранні помідори, враховуйте ту обставину, що в прохолодну весняну погоду не можна проводити рясні ранні поливи, тому що вода знижує температуру грунту та приземного шару повітря на 1-4 градуси, через що погіршується зав’язування плодів, підсилюється опадання квіток і зав’язей, що, у свою чергу, знижує урожай. При вирощуванні помідорів у парнику грунт поливають рідко, але рясно, намагаючись не змочувати листя. Важливим прийомом є підсипання до кореневої системи грунтової суміші, що складається з двох частин дернової землі й однієї частини торфу або перегною. Це роблять 2-3 рази за сезон залежно від оголеності коренів.
|