Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...



Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0



Посміємося?



Управа на бур’яни  
Навіть якщо й дотримано всіх агротехнічних вимог, аби захистити від бур’янів посіяне і посаджене, все ж вони — тут як тут. Звідки тільки й беруться ?  ВИЯВЛЯЄТЬСЯ, у «невгамовних» бур’янів є свої «лазівки». Й знання цих «лазівок» дає змогу городникам у кожному конкретному випадку знаходити особливі підходи до боротьби з напасними рослинами. 
 
Щодо мокриці.          
 
Чому важко позбутись цієї ніжної яскраво-зеленої травички, яка, ніби ковдрою, вкриває грядки, не даючи «дихати» культурним рослинам?
Ті, хто виполює бур’ян «по-швидкому», виривають її і тут же на ділянці кидають. А кожна травиночка, потрапивши на вологу землю, відразу ж проростає! Цю напасть можна вивести, тільки ретельно очищаючи від неї землю. Однак самим тільки видаленням мокриці не позбутись. Її насіння зберігає схожість до 30 років, отже, засіявшись одного разу, вона загрожує все новою й новою з’явою у вигляді надокучливих бур’янів. Але зарадити цьому можна. Мокриця полюбляє закислені грунти, тому їх треба провапнувати, і вона відступить. Остаточно подолати цей бур’ян можуть допомогти інші рослини. Після збирання врожаю на засмічених ділянках висівають овес або гірчицю. Обидві культури значною мірою пригнічують мокрицю. Гірчиця, зокрема, набирає потужну масу, і якщо її прикопати як сидерат на глибину 20 см, вона переважно позбавляє грядки й від інших дикорослих рослин.   Так звані кислотолюбні (щавель, хвощ, жовтець, подорожник) бур’яни зникнуть, якщо на ділянку раз на п’ять років внесете вапно або доломітове борошно. Особливий «підхід» має бути і до повитиці — повзучого бур’яну, який, не маючи власних коренів, присмоктується до інших рослин і висотує з них поживні речовини. «Оселяється» на картоплі, бур’янах, багаторічних травах, переповзаючи з ділянки на ділянку. Дуже плодовита — одна рослина дає понад сто тисяч насінин. Обриваючи стебла цього паразита — тільки сприятимете його розмноженню!!! Тому скошені рослини треба висушувати на тому ж місці (переносити не рекомендується) і тут же спалювати.                   
 
ВІДОМО, що бур’яни, наприклад, пирій, кульбаба, осот, розмножуються і вегетативним способом — кореневищами. Чим більше їх рубати сапкою, плоскорізом, лопатою, тим більше виникає паростків. Цим і пояснюються, зокрема, труднощі в боротьбі з засміченням городів, ланів, садів небажаними рослинами.          Такому злодію, як осот, не страшні ні посуха, ні морози — корені його проникають у землю на глибину до 1,5 м. Навіть маленький шматочок кореня, залишившись у грунті, дає нове життя. Єдиний засіб боротьби з осотом — глибока оранка, перекопування з видаленням коренів.  З пирієм боротися найліпше у сухий період року, перекопуючи ділянку садовими вилами на глибину залягання коренів. Та його важко вивести не тільки тому, що залишки кореневищ треба дуже ретельно вибирати з землі.   Зовсім погано, коли ця рослина встигне розсіяти своє насіння. Цвіте пирій у червні-липні, насіння достигає у серпні-вересні й, осипаючись, наступної весни дає нове покоління. Якщо пирій поселився на ділянці, необхідно до цвітіння вибрати всі, навіть найдрібніші, його шматочки.   Досить важко впоратись із потужним суперником культурних рослин — лопухом. Однак  знавці рекомендують зрізати стебла біля поверхні грунту і густо посипати сіллю — за кілька днів вона роз’їсть стебла і добереться до коренів... Варто спробувати.     Виявивши наполегливість, можна ефективно боротись і з кропивою. Краще з допомогою вил. Зачепивши куртину, струшують її, ретельно вибирають корінці, що обламались. У такий же спосіб слід перебрати й грунт навколо місця, де росла кропива. Не можна допускати достигання насіння.     Зменшувати поширення та ріст бур’янів допомагають ущільнені посіви: редиски (по моркві, кропу), салату (по огірках), квасолі (між кущами картоплі). З допомогою капусти, висадженої так, щоб листя рослин зімкнулось, поборюють осот і молочай, а пирій — густо висаджуючи кабачки. Добре очищає грунт від небажаних рослин амарант. Дуже важливо не залишати землю порожньою. У червні всі вільні місця на ділянках слід засівати сидератами, засаджувати розсадою пізніх культур  квітами.              
 
ОКРЕМО слід сказати і про таке нищення бур’янів, що практикується останнім часом. Грунт треба удобрити поживним та ефективним розчином. Ось один із рецептів. Готують у бочці суміш із нарізаної свіжої трави (два-три відра), курячого посліду, попелу (по 200 г), трьох відер води і 200 мл препарату Байкал ЕМ-1. Ємність накривають спочатку поліетиленовою плівкою, потім темною кришкою і дають настоятися на сонці два тижні. Коли бродіння уповільниться, беруть 250 мл такого настою, проціджують і розчиняють в 10 л води. Поливають ділянку, де розрослися бур’яни після збирання ранніх культур, потім перекопують землю разом із бур’янами, корінням і ще раз поливають розчином настою. Але роблять це тільки ввечері, щоб уночі попрацювали бактерії, які на сонці гинуть. Ділянка, оброблена таким чином, залишається чистою до зими. Навесні грунт легко копати, він стає розсипчастий, і на ньому все росте, мов на дріжджах.     Не зайвим буде нагадати, що появі бур’янів сприяє внесення в грунт свіжого гною та неправильно підготовленого компосту. Не можна допускати також, щоб на ділянці або поруч із нею бур’яни давали насіння, тобто треба їх  видаляти біля парканів, на доріжках,  скошувати своєчасно за межами городу
Форма входу
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
- Друзі -






















Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.