Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0Посміємося? 

БЛАКИТНЕ ПЛЕСО НАДІЙ


        Корюківське міжрайонне управління водного господарства – бюджетна  неприбуткова організація  підпорядковується Деснянському басейновому управлінню  водних ресурсів і належить до сфери   Державного комітету  України по водному господарству. Дата створення управління – червень 1991р. Корюківське МУВГ  здійснює свою діяльність на території Корюківського, Щорського та Семенівського районів.

                У зоні діяльності  – 46 меліоративних систем з загальною площею -38,9 тис.га На осушувальних системах до водогосподарсько - меліоративного комплексу входять: 440,1 км осушувальних каналів; 11,2 км  дамб обвалування; 7559 км колекторно-дренажної мережі; 374 шт. гідротехнічних споруд на відкритих каналах; 4 ставки з корисним об’ємом 1764 тис.м3; 30,2 км експлуатаційних доріг; 17 автодорожніх мостів та інших об’єктів інженерної інфраструктури.

           Протяжність закритої осушувальної мережі становить 7559 км, протяжність відкритої осушувальної мережі становить1066,8 км, в тому числі міжгосподарська мережа 440,1 км. Меліоровані землі використовуються у сільському виробництві стабільно, що становить 75% від загальної площі.                                                                   

           З метою забезпечення реалізації сучасних технологій очищення  водойм від водної рослинності та підтримання належного  санітарного стану водних ресурсів із застосуванням  риб - меліораторів в 2005 році на замовлення управління, інститутом рибного господарства  здійснено розроблення  рибоводно – біологічного обґрунтування та режиму рибогосподарської експлуатації ставків № 1,2 в с.Ч.Буда, Охрамієвицької сільської ради, Корюківського району.

     Для заселення водойм були використані  такі види риб, які найбільш ефективно та збалансовано використовують різні види кормових ресурсів. Найбільш ефективним видом для ставків є вселення коропа, білого амура та товстолобика. Стосовно господарського ефекту від  залучених технологій: якщо на період розробки рибоводно-біологічного обґрунтування (2005 рік) ступінь заростання  водного дзеркала водойм становила  15-25% від загальної площі, то на сьогоднішній день заростання водойм становить близько 4-6%.

1.     У  зоні діяльності управління:

- протікає 41 річка загальною довжиною 926 км;

- побудовано 122 ставки загальною площею 682,4 га, в яких зарегульовано об’єм води 11712 тис.м3.

     Одним із головних завдань при використанні осушувальних земель є нагляд за їх меліоративним станом. Основними об’єктами детальних спостережень і досліджень з меліоративного моніторингу в зоні діяльності управління згідно затвердженого переліку осушувальна система ,,Турчанка визнана еталонною. Рік введення в експлуатацію - 1979, площа 2629 га  ( Корюківський район – 1737 га, Щорський район – 892 га ). Осушувальна система ,,Турчанка – двобічного регулювання. Джерело зволоження – річка Турчанка, ставки по руслу річки.  Річка Турчанка належить до басейну річки Десни та є лівою притокою річки Снов. Відноситься до малих річок. Її довжина 41,2 км, площа водозбору – 330 км2, Турчанка має 5 приток, загальна довжина яких складає – 57,2 км. Річка Турчанка є відрегульованим водоприймачем чотирьох осушувальних систем. На відрегульованому руслі знаходиться 18 регулюючих споруд, в тому числі 2 баштових водоскиди. 

     

 

 

      Протягом  2005 -2010 років працівники управління провели розчистку, облаштування та освячення 7 природних джерел в тому числі: 5 джерел на території  Корюківського району та 2 джерела на Семенівщині.

Джерело "Благодатне”(с.Б.Слобода, Корюківський район)

Джерело "Рикове”( м.Семенівка )

Джерело "Косевицьке”( с.Галаганівка, Семенівський район)

Джерело "Бурило”(с.Шишківка,Корюківський район)

Джерело "Прелюбе”( с.Перелюб, Корюківський район)

 Джерело "Будянське”( с.Ч.Буда,Корюківський район)

                                                               

      Джерело "Княже”( с.Охрамієвичі, Корюківський район)

  Неподалік від села Охрамієвичі, поблизу автошляху Корюківка-Охрамієвичі, ледь жевріло природне джерело з гарною назвою "Княже”, що свідчить про його давнину. Вже майже замулене, заросле чагарником та трав’яною рослинністю, пробиваючись прозорою водою - хотіло жити.  У квітні    2005 року    працівниками Корюківського МУВГ розпочалося  відродження    цього джерела, а вже в кінці    липня  тут з’явився    і декоративно-привабливий тинок, місток через потічок, зруб навколо    самого джерела, навіс, альтанка, а потім облаштувалася зона культурного відпочинку біля нього.

    9 серпня 2005  року джерело "Княже”,  при участі  громадськості
Охрамієвицької сільської ради, представників Чернігівського облводгоспу, органів місцевого самоврядування, Корюківського міжрайонного управління водного господарства, було урочисто освячено.

    За  участь у проведенні щорічного  Всеукраїнського екологічного конкурсу "До чистих джерел - 2004” Міністерством охорони навколишнього природного середовища управління було нагороджено Почесною грамотою. 2007 - 2009 рік - управління займає призові  місця в конкурсі.

        Корюківське міжрайонне управління водного господарства - активний учасник екологічних акцій, відповідно до них розробляється  комплекс заходів, що реалізовується щорічно не тільки працівниками управління, а й з залученням до них учнів загальноосвітніх шкіл: в 2007-2010 роках  управління, разом з учнями гімназії м.Корюківки проводили заліснення прибережних захисних смуг річок Турчанка та Березівка,  облаштовували водойми на території м.Корюківки; спільно з учнями загальноосвітніх шкіл Рибинська  та Сядриного проводили заліснення  та упорядкування водойми  в с.Рибинськ, безіменної притоки річки Убідь на території сядринської сільської громади в Корюківському районі, посадили березову алею біля джерела «Благодатне»  в с.Б.Слобода Корюківського району.

 

Форма входу
Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
- Друзі -


Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.