Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0Посміємося?Задача № 1

Під час передвиборчого мітингу одного з народних депутатів України громадян Н. кинув у депутата ніж, чим заподіяв йому тяжкі тілесні ушкодження. Під час допиту з'ясувалось, що Н. помилився. Він хотів убити свого знайомого що знаходився поруч з депутатом.

 

Дії громадянина Н слід кваліфікувати за ч.1 ст. 121 КК України( Умисне тяжке тілесне ушкодження), Об’єктом даного злочину є - здоров’я особи, об’єктивна сторона полягає у діяннях, наслідках у вигляді тяжкого тілесного ушкодження, і причинному зв’язоку між зазначеними діяннями і наслідками. Суб’єкт злочину з 14 років. Суб’єктивна сторона         характеризується умислом до діяння і наслідків. Крім цього дії винної особи також слід кваліфікувати за ч.2 ст.15 ч.1 ст. 115  КК України. Об’єкт   злочину - життя особи. Суб’єктивна сторона - посягання на життя іншої особи. Суб’єкт        з 14 років. Суб’єктивна сторона характеризується умислом

 

Задача № 2

Швець   повідомила   Прохоренкові,   з   яким   підтримувала   інтимні   стосунки, що вагітна, і висунула вимогу одружитись. На підтвердження, вона пред'явила медичні довідки   з  жіночої  консультації.  Прохоренко,  щоб  уникнути   одруження,   вночі задушив   Швець.   Судово  -  медична  експертиза   з'ясувала,   що   та   не   вагітна.

 

Дії Прохоренка кваліфікується за ч.2 ст.15 і п.2 ч.2 ст.115( Умисне вбивство). Об’єктом задачі є життя людини, Об’єктивною стороною є діяння-посягання на життя іншої особи, наслідки у вигляді незворотної смерті потерпілого, причинними зв’язком між вказаними діяннями і наслідками і факультативними ознаками, Суб’єкт з 14 років, Суб’єктивною стороно. Є вина у формі умислу.

 

 

Задача № З

Саленко у своєму домі, під час сварки та бійки вбив ножем Гавриленка. Дружина почала дорікати йому за нестриманість. Знову розлютившись від докорів, Саленко ударом ножа вбив і свою дружину.

 

Дії Саленка кваліфікуються за п.2 ч.2 ст.115(Умисне вбивство). Об’єктом є життя людини, Об’єктивною стороною є діяння-посягання на життя іншої особи, наслідки у вигляді незворотної смерті потерпілого, причинними зв’язком між вказаними діяннями і наслідками і факультативними ознаками, Суб’єкт з 14 років, Суб’єктивна сторона – вина у формі умислу.

 

 

Задача № 4

З ревнощів, Приходько побив свою жінку. Це   призвело   до   переривання

тримісячної вагітності. Про те що жінка вагітна Приходько не знав.  Розлад здоров'я жінки становив 15 днів.

 

Дії Приходька кваліфікуються за ч.2 ст. 121(Умисне тяжке тілесне ушкодження). Об’єкт - здоров’я особи, Об’єктивна сторона - Діяння, наслідки у вигляді тяжкого тілесного ушкодження, причинний зв’язок між зазначеними діяннями і наслідками, Суб’єкт – з 14 років, Суб’єктивна сторона – характеризується умислом до діяння і наслідків.

 

 

Задача № 5

Маслов запросив до себе додому 19 - річну дівчину Щуплову і погрожуючи

фізичною розправою, вступив з нею в статеві стосунки, Щоб сусіди не чули криків на допомогу, він заткнув дівчині рота кляпом. Внаслідок асфікції Щуплова померла

 

Дії Маслова кваліфікуються за 2 статтями: перша - ч.1 ст.119(Вбивство через необережність), Об’єкт - Життя людини, Об’єктивна сторона - Діянням –посягання на життя іншої людини. Наслідками у виді смерті. Ті причинним зв’язком між діями та наслідками, Суб’єкт – Загальний, Суб’єктивна

сторона - Необережна форма вини,друга - ч.4 ст.152, Об’єкт- Статева свобода чи статева недоторканість людини, Об’єктивна сторона - Полягає у статевих зносинах з застосуванням фізичного насильства, та погрозою його застосування, Суб’єкт – з 14 років, Суб’єктивна

сторона - Характеризується прямим умислом.

Кваліфікуючою ознакою є «зґвалтування, що спричинили особливо тяжкі наслідки»

 

Задача № 6

Непричетний до аварії Тишков не надав допомогу потерпілому в ДТП, яке вночі виявив на дорозі, і не повідомив про нього нікому. Через несвоєчасність надання медичної допомоги потерпілий помер. Тишков мав можливість: або доставити його до лікарні, або повідомити про аварію.

 

Дії Тишкова кваліфікуються за ч. 1 ст. 136(Надання допомоги особі,яка перебуває в небезпечному для життя стані), Об’єкт - Життя та здоров’я особи, Об’єктивна сторона - 1. ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані , при можливості надати таку допомогу, як що це спричинило тяжкі тілесні ушкодження.

2.неповідомлення належним установам чи особам  про знаходження такої особи в небезпечному для життя стані, як що це спричинило тяжкі тілесні ушкодження, Суб’єкт - Загальний (крім окремих категорій, які повинні надати таку допомогу при виконанні службових обов’язків, чи цивільно-правових обов’язків), Суб’єктивна сторона -Характеризується необережністю або бездіяльністю.

Кваліфікуючими ознаками є вказані дії, якщо вони спричинили смерть потерпілого.

 

 

Задача № 7

У 15-річного Краткова, за його письмовою згодою, була вилучена нирка і пересаджена його брату, який потребував операції. Обидва брати залишились живими, видужали після тривалого реабілітаційного періоду.

 

Дії Краткова кваліфікуються за ч.1 ст. 143(Порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини). Об’єкт - є здоров’я людини, Об’єктивна сторона - порушення встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини, Суб’єкт – загальний, Суб’єктивна сторона - прямий умисел.

Порушення встановленого законом порядку є ……органи і тканини взяті не у таких категорій живих осіб: неповнолітні, недієздатні, ув’язнені, особи, які страждають на тяжкі психічні розгляди, мають захворювання, що можуть передатися реципієнту або зашкодити його здоров’ю, особи, які раніше вже надавали орган, або частину органа для трансплантації…

 

 

Задача № 8

Інструктор з плавання Руденко вийшов з басейну під час занять, бо його викликав директор спотркомплексу. Діти, які були на занятті почали стрибати з трампліну і один з них потонув.

 

Дії Руденка кваліфікуються за ч.2 ст. 367(Службова недбалість), Об’єкт - Нормальна діяльність держ. Органів, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, окремих громадян, , установ, підприємств та організацій, Об’єктивна сторона -  1.Дія або бездіяльність.

2.Наслідки виконання службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, які заподіяли істотну шкоду охоронюваним законним правам  та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам окремих юридичних осіб, Суб’єкт – службова особа, Суб’єктивна сторона - Злочинною самовпевненістю та злочинною недбалістю.

 

 

 

Задача № 9

Медсестри Чулаєвська та Ряба під час взяття крові у донорів вилучили кров у великій кількості. Надлишок вони потім оформили як здану від вигаданих осіб, а гроші забрали собі.

 

Дії Чулаєвської та Рябої кваліфікуються за ч.3 ст. 144(Насильницьке донорство), Об’єкт - Основний – здоров’я людини:Додатковий – порядок донорства і її компонентів, Об’єктивна сторона – вилучення крові у людини, Суб’єкт – загальний, Суб’єктивна сторона – прямий умисл і спеціальна мета.

Способи вчинення злочину: 1. насильство, 2 обман.

Обман слід розуміти введення потерпілого в оману  стосовно кількості крові, яка буду взята, , напрямків її наступного використання, умов її вилучення, у т.ч. оплати за це, тощо.

Кваліфікуючими ознаками є вчинення вказаних дій за попередньою змовою групою осіб, або з метою продажу.

 

 

Задача № 10

Громадянка С. у м. Вінниці викрала 8-річну дитину. Через два дні вона почала вимагати від батька дівчинки 20 тис. гривень.

 

Дії громадянки С. кваліфікуються за ч.2  ст.146(Незаконне позбавлення волі або викрадення людини).(Об’єкт – воля,честь і гідність особи, Об’єктивна

сторона - 1.незаконне позбавлення волі людини;2.викранення людини, Суб’єкт – загальний, Суб’єктивна сторона – прямий умисл, Примітка - Кваліфікуючими ознаками є – дій вчинені по відношенню до малолітньої) та за ч.1 ст. 189(Об’єкт – право власності, Об’єктивна сторона - 1. Пред’явлення майнової шкоди;2.погроза застосування насильства, знищення, або пошкодження майна, заподіяння іншої шкоди, Суб’єкт – загальний з 14 років, Суб’єктивна сторона – прямий умисл.

 

Задача № 11

Дві особи викрали неповнолітнього П., якого закрили на горищі. Неповнолітній П., не витримавши психологічного напруження закінчив життя самогубством.

 

Дії двох громадян кваліфікуються за ч.3  ст.146(Незаконне позбавлення волі або викрадення людини).(Об’єкт – воля,честь і гідність особи, Об’єктивна сторона - 1.незаконне позбавлення волі людини;2.викранення людини, Суб’єкт – загальний, Суб’єктивна сторона – прямий умисл, Примітка - Кваліфікуючи ознаки – діяння, що спричинили тяжкі наслідки) та за ч.3 ст.120(Об’єкт – життя та здоровя особи, Об’єктивна

сторона - 1. діяння у формі: а) жорстоке поводження б)шантаж в)примус до протиправних дій;2.наслідки  а) самогубство, б) замах на самогубство;3.Причинний зв’язок між діяннями та наслідками, Суб’єкт – загальний, Суб’єктивна сторона - Прямий умисел до діяння. До наслідків умисел або необережність.

 

 

Задача № 12

15-річний П. прийшов до своїх друзів в гуртожиток. У кімнаті друзів він побачив незнайому С., яка спала. Скориставшись цією обставиною, він вступив у статевий зв’язок з нею, а коли вона прокинулась, знову зґвалтував її, погрожуючи насильством.

 

Дії громадянина П. кваліфікуються за ч.1 ст. 152(Згвалтування), Об’єкт - статева свобода чи статева недоторканість особи, Об’єктивна сторона - Полягає у статевих зносинах, які поєднуються 1) застосуванням фізичного насильства 2) погрозою його застосування або 3) використання безпорадного стану потерпілої, Суб’єкт – з 14 років, Суб’єктивна сторона – прямий умисл.

Продовжуване зґвалтування, яким є вчинення двох або більше природних статевих актів з однією і тією ж потерпілою, коли винний діє без значної перерви у часі, що охоплюється його єдиним злочинним наміром , виключає ознаку повторності

 

 

Задача № 13

14-річний Петро разом з 13-річним Романом вчинили зґвалтування.

 

Дії Петра та Романа кваліфікуються за ч.2 ст. 152(Згвалтування), Об’єкт - Статева свобода чи статева недоторканість особи, Об’єктивна сторона - Полягає у статевих зносинах, які поєднуються 1) застосуванням фізичного насильства 2) погрозою його застосування або 3) використання безпорадного стану потерпілої, Суб’єкт – з 14 років, Суб’єктивна сторона – прямий умисл.

Дії неповнолітнього Петра слід кваліфікувати за вказаною статтею КК, неповнолітній Романа не досяг віку кримінальної відповідальності, тому за вчинене діяння кримінального переслідування зазнавати не буде.

Питання щодо кваліфікації Дій Петра по ст. 304 КК вирішити не можливо у зв’язку з недостатністю даних в умові задачі.

 

 

Задача № 14

Гр. Рожнін, на вечірці вступив у статевий зв'язок із знайомою А., яка нічого не зрозуміла, оскільки перебувала у стані сильного алкогольного сп'яніння

 

Дії Рожкіна кваліфікуються за ч.1 ст. 152(Згвалтування), Об’єкт - Статева свобода чи статева недоторканість особи, Об’єктивна сторона - Полягає у статевих зносинах, які поєднуються 1) застосуванням фізичного насильства 2) погрозою його застосування або 3) використання безпорадного стану потерпілої, Суб’єкт – з 14 років, Суб’єктивна сторона – прямий умисл.

Стан сп’яніння може бути визнаний безпорадним станом лише у разі, коли в наслідок вживання алкоголю, наркотичних засобів або токсичних речовин особа не усвідомлювала оточуючу обстановку  або була позбавлена фізичної можливості протидіяти ґвалтівникові. Згода на спільне вживання алкоголю…тощо не свідчить про згоду на статеві зносини.

 

 

Задача № 15

Повнолітній П. спочатку продемонстрував малолітній Р фотокартки порнографічного змісту, а потім вступив з нею в статевий зв’язок.

 

Дії громадянина П. кваліфікуються за ч.2 ст. 156(Розбещення неповнолітніх), Об’єкт - Статева недоторканість і нормальний фізичний , психічний і фізичний розвиток неповнолітнього, Об’єктивна сторона - Виражається у вчиненні  розпусних дій сексуального характеру , здатних викликати фізичне і моральне розбещення неповнолітніх, Суб’єкт – загальний, Суб’єктивна сторона - Прямий умисел.

Кваліфікуючими ознаками є дії вчинені, що до неповнолітньої

Питання, що до притягнення П. до кримінальної відповідальності за ст.ч.1 ст.155 може бути вирішено у випадку, як що судово-медична експертиза визнає потерпілою такою – яка не досягла статевої зрілості

 

 

Задача № 16

Продюсер телекомпанії запропонував переможниці конкурсу «Міс року» року директора. За це він попросив вступити її в статевий зв'язок з ним.

 

Дії Продюсера кваліфікувати за ст. 154 Примушення до вступу в статевий зв’язок не можливо. Так як за диспозицією статті передбачає, що дане діяння вчиняється особою , від якої жінка чи чоловік матеріально або службово залежні. А у випадку «Міс року» ні в якому разі не залежна від продюсера.

 

 

Задача № 17

Голова виборчого округу під час виборів до парламенту, за вказівкою голови райадміністрації, не забезпечив достатню кількість кабін для голосування. Це призвело до того, що значна кількість виборців не змогла проголосувати за свого кандидата і результати виборів були визнані судом не дійсними.

 

Дії голови виборчого округу кваліфікується за ч.3 ст.157(Перешкодження здісйнення виборчого прав або права брати участь у референдумі,роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача)а, Об’єкт – виборче право, Об’єктивна сторона - 1.перешкоджання вільному здійсненню громадянином України право обирати і бути обраним ;2.перешкоджання веденню передвиборної агітації, Суб’єкт – загальний, Суб’єктивна сторона – прямий умисл.

Кваліфікуючими ознаками є діяння що вплинули на результати голосування.

 

 

Задача № 18

Начальник РУВС звільнив з роботи старшого слідчого І., який не безпідставно

критикував його діяльність на оперативних нарадах.

 

Дії начальника РУВС кваліфікуються за ч.1 ст. 364(Зловживання владою або службовим становищем), Об’єкт - є визначений законом порядок  діяльності державних органів , органів місцевого самоврядування, їх апарату, об’єднань громадян, підприємств, установ, організацій, Об’єктивна сторона - 1. зловживання владою;

2. зловживання службовим становищем, які заподіяли істотну шкоду охоронюваним законам правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громпадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, Суб’єкт – службова особа, Суб’єктивна сторона – прямий умисл.

Шкода заподіяна може мати як матеріальний так і не матеріальний характер, в цьому випадку нематеріальна шкода – категорія оцінювачна в кожному конкретному випадку.

Поряд з цим не має можливості визначити, чи слід кваліфікувати дії начальника за ст. 364, так як в умові задачі відсутні відомості що до порядку та підстав звільнення.

 

 

Задача № 19

Ломов   напав на громадянина Сулейманова і відібрав гаманець. Внаслідок цього Сулейманову заподіяні легкі тілесні ушкодження. Через 5 днів потерпілий був виписаний з лікарні.

 

Дії Ломова кваліфікуються за ч.1 ст. 187(Розбій), Об’єкт - право власності на особу, додатковий життя та здоров’я людини, Об’єктивна сторона - У формі нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаного з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства, Суб’єкт – з 14 років, Суб’єктивна сторона – прямий умисл.

Під насильством, небезпечним для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу слід розуміти заподіяння їй легкого тілесного ушкодження, що спричинили короткочасний розлад здоров’я або незначну втрату працездатності……….

Саме тому дані діяння слід кваліфікувати за ст. 187 а не за с. 186

 

 

Задача № 20

Під час  вчинення Потаповим  розбою  потерпілому  Ромаську  була заподіяна смерть через необережність.

 

Дії Потапова кваліфікуються за ч.1 ст. 187(Розбій),( Об’єкт - право власності на особу, додатковий життя та здоров’я людини, Об’єктивна сторона - У формі нападу з метою заволодіння чужим майном, поєднаного з насильством, небезпечним для життя чи здоров’я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства, Суб’єкт – з 14 років, Суб’єктивна

сторона - прямий умисл) та за ч.1 ст. 119 (Об’єкт – життя людини, Об’єктивна сторона – характеризується:1. Діяння –посягання на життя іншої людини;2. Наслідками у вигляді її смерті;3. причинним зв’язком між діями і наслідками, Суб’єкт – загальний, Суб’єктивна

сторона - Необережна форма вини – злочинна самовпевненість, злочинна недбалість.

 

 

Задача №21

Попов, знаходячись у відділі чоловічого одягу універмагу і скориставшись тим, що продавець була зайнята прийманням товару, на очах у покупців взяв з прилавка костюм і вийшов з відділу. З вкраденим він був затриманий на зупинці тролейбуса.

 

Дії Попова кваліфікуються за ч.1 ст. 186(Грабіж), Об’єкт – право власності, Об’єктивна сторона - відкрите викладення чужого майна, Суб’єкт – з 14 років, Суб’єктивна сторона – прямий умисл.

Кваліфікуючи дії Попова ми вважаємо, що Попов розуміє, що його дії усвідомлюють інші особи і він усвідомлює це. Якщо він вважає, що його дії інші особи не усвідомлюють – то в такому випадку їх дії слід кваліфікувати за ст. 185

 

 

 

Задача №22

Щоб уникнути контрольної роботи з математики, 14-річний Альонкін повідомив телефоном, що школу, де він навчається заміновано. Цього дня заняття в школі були зірвані.

 

Формально дії А. підпадають під ознаки злочину, відповідальність за який передбачена ст. 259 КК України, але у відповідності до ст. 22 останній не досяг віку кримінальної відповідальності за вказане діяння.

 

 

 

Задача №23

Гурченко із хуліганських мотивів застосовуючи газовий пістолет, якого мав при собі, завдав болю перехожим, яких випадково зустрів по дорозі.

 

Дії Гурченка кваліфікуються за ч.4 ст. 296(Хуліганство), Об’єкт – громадський порядок, Об’єктивна сторона – грубе порушення громадського порядку, Суб’єкт – 14 років, Суб’єктивна

Сторона - Умисна вина і мотивом явної неповаги до суспільства.

Кваліфікуючою ознакою є дії вчинені з застосуванням вогнепальної та холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень.

 

 

Задача №24

Шумейко, під час похорон, побачив у покійника два золотих персні. Вночі він розкопав могилу, зняв з покійника персні та акуратно привів місце поховання в порядок. Його дій ніхто не помітив

 

Дії Шумейка кваліфікуються за ст. 297(Наруга над могилою,іншим місцем поховання або над тілом померлого), Об’єкт - моральні засади суспіства в частині проваги до померлих, Об’єктивна сторона - викраденні предметів, що знаходиться в місці поховання або на трупі, Суб’єкт – загальний, Суб’єктивна сторона – умисл.

 

 

Задача №25

Гаркавій надав знайомим жінкам легкої поведінки власне житло для зустрічі з „клієнтами”. Грошей він не брав, але досить часто спостерігав за статевими зносинами за згодою діючих осіб

 

Дії Гаркавія кваліфікуються за Ч. 1 ст. 302(Створення або утримання місць розпусти і звідництво), Об’єкт – моральні засади суспільства, Об’єктивна сторона - 1.створення місць розпусти;2.їх утримання;3.звідництво для розпусти, Суб’єкт – загальний, Суб’єктивна сторона – умисл

 

Задача №26

Попов таємно проник до аптеки, зламав сейф, дістав звідти ампули з наркотичними засобами і тут же зробив собі ін'єкцію

 

Дії Попова кваліфікуються за ч.1 ст. 308(Викрадення,привласнення, вимагання наркотичних засобів,психотропних речовин або їх аналогів чи заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем), Об’єкт - Є встановлений порядок з метою захисту здоров’я населення порядок оббігу наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, Об’єктивна сторона - Умисне незаконне вилучення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, Суб’єкт – з 14 років, Суб’єктивна сторона – прямий умисл.

Форма входу
Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
- Друзі -


Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.