Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0Посміємося?УКРАЇНА
КОРЮКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(сьома сесія шостого скликання)

РІШЕННЯ


від 24 червня 2011 року


Про звернення Корюківської
районної ради до Верховної
Ради України


Керуючись частиною 2 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статтею 2 Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні  1941 -1945 років», враховуючи звернення районної організації ради ветеранів, свідчення свідків найстрашнішої за кількістю одночасних жертв нацистського злочину, з метою відзначення на державному рівні 70 –ї річниці трагедії міста Корюківки, районна рада вирішила:

1.Звернутись до Верховної Ради України з приводу увічнення пам’яті безневинно убієнних корюківчан 1-2, 9 березня 1943 року (текст звернення додається)

2.Голові районної ради забезпечити Звернення Корюківської районної ради, Чернігівської області  до Верховної Ради України.
   

Голова районної ради                                             М.І.Баклажко


Додаток
до рішення Корюківської
районної ради від 24.06.2011 року
«Про звернення Корюківської
районної  ради до Верховної Ради
 України»

       
 Звернення
    Корюківської районної ради до
    Верховної Ради України з приводу
    увічнення на державному рівні
    пам’яті безневинно убієнних
    корюківчан 1-2, 9 березня 1943 року

Скорботний список населених пунктів, стертих з лиця землі гітлерівцями під час Великої Вітчизняної війни 1941-45 рр., увічнює понад 300 сіл України. Жертвами окупантів ставали не лише особи, причетні до руху опору, а й ті, хто не становив ніякої загрози режиму – діти, жінки, люди похилого віку.
Кривавими рядками у чорний перелік злодіянь фашизму вписано трагедію поліського райцентру Корюківка. Розправа над безневинними людьми у Корюківці (майже 7000 осіб) за кількістю жертв перевищує білоруську Хатинь(149 осіб), чеське Лідице(320 осіб), французький Орадур (642 осіб) – всесвітньо відомі символи злодіянь проти людяності в Другій світовій війні в Європі.
Під час німецької окупації Корюківка була центром партизанського руху на Чернігівщині. Гітлерівському окупаційному режиму так і не вдалося знищити організований опір силовими методами. І тому вони з самого початку поклали всю відповідальність за дії антигітлерівського руху  саме на мирне населення.
В Акті Чернігівської обласної комісії з встановлення і розслідування злочинів німецько-фашистських загарбників у Корюківці  від 17 грудня 1943 року доведено, що починаючи з часу окупації (вересень 1941 р.) проводилось систематичне знищення мирного населення Корюківки. Зокрема, у грудні 1941 р. – розстріляно 7 чоловік, у січні 1942 р. фашистськими окупантами знищено все єврейське населення в кількості 300 чол., 26 лютого 1942 р. – розстріляно 131 чоловік (члени партизанських сімей), листопад 1942 р. – всі цигани (роми) – 12 чоловік; також мали місце і поодинокі вбивства. Та найстрашніше чекало Корюківку попереду.
1 березня 1943 р.  Корюківка була оточена есесівцями з усіх боків. Вона повинна була щезнути  з лиця землі разом з її мешканцями. Ця акція мала стати показовою. За перші два березневі дні фашисти знищили майже 7000 мирних жителів Корюківки і повністю спалили селище. А 9 березня повернулися, щоб добити решту (вцілілих мешканців-втікачів, які повернулися до зруйнованих домівок).
Корюківська трагедія не повинна залишатися поза увагою громадськості. На жаль, як з гіркотою справедливо вказали вцілілі свідки трагедії та громадськість Корюківського району, що тільки в цьому році, в 68-му річницю трагедії, вшанування пам’яті жертв нацистського злочину вийшло за рамки міського і районного масштабу, завдяки участі в жалобних заходах голови Чернігівської облдержадміністрації Хоменка В.М., голови Чернігівської обласної ради Мельника А.І., директора Українського інституту національної пам’яті, члена – кореспондента Національної академії наук України  Солдатенка В.Ф..
Виходячи із необхідності увічнення пам’яті жертв гітлеризму, виховання  в українського народу гуманізму й поваги до минулого та керуючись статтею 2 Закону України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років» просимо Вас прийняти Постанову Верховної Ради України «Про вшанування пам’яті масових жертв гітлерівського терору у місті Корюківка Чернігівської області» з метою відзначення у 2013 році на загальнодержавному рівні 70-річчя Корюківської трагедії, як вітчизняного символу з вшанування пам’яті жертв населених пунктів України, знищених гітлерівськими окупантами. Також просимо сприяння у створенні в районному центрі Корюківка Чернігівської області Меморіального комплексу з вшанування пам’яті жертв населених пунктів України, знищених гітлерівськими окупантами; започаткувати відзначення щорічно 2 березня в м. Корюківка Дня вшанування пам’яті жертв населених пунктів України, знищених гітлерівськими окупантами.

Форма входу
Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
- Друзі -


Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.