Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0Посміємося?УКРАЇНА
КОРЮКІВСЬКА  РАЙОННА  РАДА
ЧЕРНІГІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ
(сьома  сесія шостого скликання)
         
Р І Ш Е Н Н Я

від 24 червня  2011  року

Про стан медичного обслуговування
 та забезпечення санітарно – епідемічного
благополуччя населення району.

    Заслухавши інформації  про стан медичного обслуговування та  забезпечення  санітарно – епідемічного благополуччя  населення району, районна рада відмічає, що  в районі залишається  складною демографічна  ситуація. Смертність майже вдвічі перевищує народжуваність. В 2010 році народилось 285 дітей, а померло 569 громадян. За десять останніх років кількість населення району скоротилася на 5,4 тис. чоловік. Мережа закладів охорони здоров’я залишилась незмінною. Медичну допомогу населенню надають центральна районна лікарня, Холминська районна лікарня, п’ять сільських лікарських амбулаторій, два фельдшерсько – акушерські пункти та 22 фельдшерські пункти.
В амбулаторно – поліклінічних закладах району працюють стаціонарзамінюючі технології: денні стаціонари та стаціонари вдома. В районі розгорнуто  230 ліжок  цілодобового  перебування хворих. За 2010 рік в ЦРЛ протягом року в середньому  не працювало 33 ліжка. План ліжко – днів  у І  кварталі  2011 року виконано на 83,5 %.
Бобричанський, Передільський, Турівський , Лупасівський, Олешнянський, Олійницький фельдшерські пункти обслуговують менше 150 чоловік.
Козилівська, Наумівська та Олександрівська  сільські лікарські амбулаторії не мають лікарів – терапевтів більше 5 років.
В закладах охорони здоров’я району працюють  64 лікарі, які займають 75,25 посад (в тому числі 53 лікарі, 10 лікарів – інтернів), та 284 середніх медпрацівників. Сорок шість відсотків  лікарів мають пенсійний вік.
Погіршилось укомплектування  середніми медичними працівниками фельдшерських пунктів. Немає завідуючих у П.Слобідському, Олешнянському, Бобричанському  фельдшерських пунктах.
Центральна районна лікарня має гостру потребу в лікарях – гінекологах, анестезіологах, терапевтах, хірургах, офтальмологах, реаніматологах, рентгенологах.
В районі завершено перший етап  реформи медичного обслуговування в рамках  Програми економічних реформ президента України на 2010-2014 роки. Сформовано єдиний медичний простір. Заклади охорони здоров’я  району прийняті в районну комунальну власність та закріплені на праві оперативного  управління за ЦРЛ і фінансуються з районного бюджету.
Практично всі медичні установи потребують ремонтів, більшість обладнання застаріле і не придатне для використання. Лише Сядринська сільська лікарська амбулаторія та Охрамієвицький, Прибинський, Будянський фельдшерські пункти укомплектовані повністю медичним обладнанням  згідно нормативних вимог.
Фінансування медичної галузі відбувається з розрахунку  на одного жителя  
і становить  по району  протягом останніх двох років близько 520 гривень. Левова частка цих коштів іде на виплату заробітної плати, оплату енергоносіїв і утримання приміщень медичних закладів. Тому вартість харчування одного ліжко – дня в ЦРЛ в 2010 році склала 2,67 грн., а забезпечення медикаментами  - 3,25 грн.
    Відсутність кадрів лікарів, зношена  матеріально – технічна база  і недостатнє фінансування  галузі не дають  можливості  забезпечити жителів району якісними медичними послугами і здійснювати  ефективну профілактичну роботу на упередження захворюваності.
    Санітарно – епідемічне благополуччя населення контролює  районна санітарно – епідеміологічна станція. За 4 місяці  спеціалістами проведено 310 планових та 7 позапланових перевірок об’єктів нагляду.  Програма «Питна вода»  не діє. Третина колодязної води не відповідає  санітарним вимогам. Основною проблемою утримання сільських водопроводів є відсутність  постійно діючих бригад по утриманню і обслуговуванню водозабірних споруд і мереж. В незадовільному стані  утримуються сільські сміттєзвалища, не на належному рівні дотримується санітарний благоустрій населених пунктів.
     З метою  максимального збереження обсягів та якості надання медичних послуг населенню, впровадження первинної медико – санітарної допомоги, раннього виявлення  та лікування  соціально – небезпечних  і соціально – значущих хвороб, на виконання  Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна  економіка, ефективна держава»,   керуючись  Законами України  «Основи законодавства України про охорону здоров’я», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», п.16 ч.1 ст.43 Законом України   «Про місцеве самоврядування в Україні», районна рада вирішила:

    1. Інформацію про стан медичного обслуговування  та забезпечення  санітарно – епідемічного  благополуччя  населення району  прийняти до відома.
    2. Районній державній адміністрації:
    2.1. Проаналізувати  ефективність роботи  всіх закладів охорони здоров’я  та привести мережу у відповідність до існуючих потреб жителів району.
    2.2. При уточнені районного  бюджету 2011 року та при формуванні районного бюджету наступних років передбачати кошти на виконання районної програми «Забезпечення лікарями медичних закладів району».
    2.3. Спільно з керівниками територіальних громад залучати до зміцнення матеріально – технічної бази  медичних закладів інвестиційні проекти, в тому числі і енергозберігаючі, а також привести у відповідність санітарно – гігієнічним вимогам  технічний стан приміщень бюджетних установ.
2.4. Спільно з центральною районною лікарнею та районною санітарно-епідеміологічною станцією розробити районну програму медичного,  санітарно – епідеміологічного забезпечення населення  Корюківського району.
3. Головному лікарю центральної районної лікарні:
3.1. Вирішити в установленому законом порядку списання застарілого і несправного медичного обладнання.
3.2. Вжити заходів до оптимізації видатків, раціонального використання бюджетних коштів та здійснювати перерозподіл фінансування на користь первинної медичної допомоги, зберігши існуючі сільські лікарські амбулаторії.
3.3. Активізувати роботу по залученню позабюджетних коштів для потреб медичної галузі, співпрацюючи з спонсорами, меценатами, господарюючими структурами, благодійними фондами та жителями району.
4. Міському, селищному та сільським головам:
4.1. Залучати ресурси територіальних громад на впорядкування прилеглих до закладів медицини територій, проведення їх  ремонтів і заготівлю палива.
4.2. Здійснити заходи по забезпеченню населення територіальної громади доброякісною питною водою.
4.3. Вирішити питання утилізації непридатних пестицидів та ядохімікатів.
4.4. Привести у відповідність до вимог законодавства  України утримання сміттєзвалищ та місць для розміщення об’єктів торгівлі.
4.5. Забезпечити виконання планів благоустрою територіальних громад.
5. Керівникам господарюючих структур:
5.1. Створити працівникам безпечні умовами  праці та відпочинку, дотримання особистої гігієни, не допускати до роботи осіб, що не пройшли медогляд.
5.2.Проводити лабораторний контроль за станом забезпечення атмосферного повітря на межі санітарно – захисної зони та житлової забудови, станом повітря робочої зони, при наявності джерел забруднення.
6. Головному державному санітарному лікарю району проводити постійний моніторинг та контроль за санітарно – епідемічним благополуччям населення.
7. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з гуманітарних питань, сім’ї, молоді, зайнятості та соціального захисту населення.Голова районної ради                                              М.І. Баклажко

Форма входу
Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
- Друзі -


Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.