Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0Посміємося?Основні новації закону про місцеві вибори:

* Кандидатів висувають виключно партії. Мажоритарна складова залишилася лише під час виборів до сільських та селищних рад.

 * Поруч із назвою партії у бюлетені в дужках зазначатиметься прізвище лідера списку та закріпленого за округом кандидата. У день голосування виборець зможе поставити лише одну галочку проти тієї чи іншої партії. У такий спосіб він одночасно проголосує і за партію, і за кандидата.

 * Прохідний бар’єр підвищено від 3 до 5 відсотків.

 * Вибори міських голів у містах, де проживає понад 90 тисяч населення, відбуватимуться у два тури. Але якщо в першому турі за голову проголосують понад 50 відсотків виборців — другий тур не проводитиметься.

 * У разі проведення другого туру виборчу комісію мають сформувати представники двох кандидатів—лідерів голосування в першому турі.

 * У виборчих списках партій має бути не менш як 30 відсотків представників іншої статі.

 * З’являється можливість відкликання депутата. Щоправда, механізм відкликання можна буде застосувати лише через рік після набуття повноважень депутатами.

А тим часом президент «дав відмашку» виборам, підписавши закон.

Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про забезпечення проведення демократичних, чесних і прозорих місцевих виборів 25 жовтня 2015 року» .

Порошенко зробив це під час засідання Ради регіонального розвитку в середу в Києві.

Вибори відбудуться за новим законом, який Верховна Рада ухвалила за два місяці до старту виборчої кампанії.

Це перші місцеві вибори в Україні, які проходитимуть за пропорційною системою з відкритими партійними списками. Суть виборчої системи полягає в тому, що для виборів депутатів обласних, районних, міських, районних у містах рад створюється єдиний багатомандатний округ, який ділиться на одномандатні за кількістю депутатів, що входять до відповідної ради. У кожному одномандатному окрузі висувається по одному кандидату від місцевої партійної організації, а в бюлетені одним рядком буде зазначено і цього депутата, і партію, що висунула його.

Але під час підбиття підсумків виборів підраховуються тільки голоси, віддані у багатомандатному окрузі за кожну партійну організацію, і у розподілі депутатських мандатів беруть участь партії, які набрали не менше за 5% голосів виборців, що взяли участь у голосуванні.

Вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносною більшістю в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села або селища.

Новелою закону є також проведення у два тури виборів міських голів міст із чисельністю виборців понад 90 тис. осіб, якщо в першому турі жоден із кандидатів не набере більше за половину голосів виборців. Таких міст за попередніми даними ЦВК налічується 44, це передусім Київ та обласні центри.

Також 25 жовтня вперше відбудуться вибори до 74-х об'єднаних територіальних громад. Згідно із законом, у територіальних громадах окрім сільських, селищних, міських голів (залежно від виду громади) обирають старост населених пунктів, які увійшли в громаду.

Місцеві вибори не відбудуться на тих територіях Донецької та Луганської областей, які тимчасово непідконтрольні українській владі, а також в окупованій АР Крим.

На вибори буде витрачено 1,18 млрд грн.

Офіційні результати виборів мають бути встановлені не пізніше ніж 30 жовтня.

Форма входу
Календар
«  Вересень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
- Друзі -


Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.