Новини району  | Останні оновлення | Знай наших | Анонс газети "Маяк"
Додай нас у друзі vk.com
 Група "гість"Вітаю Вас Бажаний госте | RSS
Головна | Мій профіль | Вихід
| Реєстрація | Вхід

- Меню -

Головна сторінка

Останні ОНОВЛЕННЯ

Новини нашого району

Корюківська Козача Січ

ОГОЛОШЕННЯ

Гучномовець

Квіти +

Знай наших

Каталог файлів

Каталог матеріалів

Форум

Фотоальбом

Влада

МВС повідомляє

Служба Безпеки України

Слово для віруючих

Такого ви ще не бачили

Смаколики

Корюківщина. Вибір...

Гостьова книга

Ваша думка...



Статистика

онлайн усього 1
відвідувачів 1
користувач: 0



Посміємося?




і останні осінні клопоти…

 

МИЛУЮЧИСЬ осіннім золотом і бабиним літом, майте на увазі: цієї пори і у саду, і на городі багато різної роботи. Саме зараз в саду видаляють дерева, які підкосила хвороба і які віджили свій вік. На їхнє місце садять нові або готують для них ями на весну.

Якщо ви вирішили посадити деревце восени, не забудьте підгорнути його землею або торфом на висоту 30-40 см. Це потрібно лише на першу зиму – надалі такі підгортання можна й не робити. І пам’ятайте : садіння плодових дерев і ягідних кущів необхідно закінчити за 2-3 тижні до стійких морозів.

Восени росте і зміцнюється коріння. Саме тому, а також для захисту від підмерзання узимку дерева треба добре полити. У цей же час здійснюють основне підживлення дерев і кущів органічними і фосфорно-калійними добривами. Суниці добре підживити зольним лугом або посипати землю в міжряддях деревною золою. Зольний луг готують так : дві склянки золи засипають у 10 л водиля дезінфекції до цього розчину додають марганцевокислий калій). Зольний луг придатний і для підживлення плодових дерев.

Ґрунт у саду перекопувати треба, але краще робити це вилами, а не лопатою. Таким чином ви зменшите кількість пошкодженого поверхневого коріння, особливо в ягіднику. А от ґрунт біля малини краще не перекопувати взагалі. Досить легкого розпушування і мульчування сухим торфом або гноєм. Те саме стосується й обліпихи.

Обрізання крон відкладіть на березень-квітень. У жовтні займіться очищенням штамбів плодових дерев від відмерлої кори, заліковуванням ран і дупел. Адже кора не тільки стовбура, а й товстих гілок дерева, можна сказати, його «ахіллесова п’ята».

Із профілактичною метою у жовтні здійснюють побілку стовбурів і основ скелетних гілок плодових дерев. А щоб не завелися на них мохи та лишайники, після опадання листя стовбур і гілки обприскують 6-8-відсотковим розчином залізного купоросу. А от інші хімікати, особливо олійні емульсії, у жовтні не застосовуйте – перенесіть цю операцію на весну, щоб не знизити морозостійкість дерев. До речі, опале листя під ними не залишайте. Закладіть його у ґрунт при перекопуванні.  Гілки молодих деревець варто зв’язати – якщо сніжною буде зима,то сніг може зламати тендітне віття. Захистіть їх і від мишей та зайців, обв’язавши штамбики ялиновими лапками так, щоб їхні голки дивилися донизу. Якщо нема під рукою ялин, скористайтеся стеблами малини, очеретом, толем, скловолокном, синтетичними сітками, капроном. Висота обв’язки – не менш ніж 70-80 см. Не годиться для цього солома, бо її полюбляють миші. Обв’язування дерев (молодих і старих) захищає їх не тільки від гризунів, а й від опіків навесні. Прикрийте пристовбурні кільця дерев торфом, перегноєм або просто ґрунтом, узятим з міжрядь. Цим ви убезпечите коріння від підмерзання.

На городі займіться обробкою ґрунту під посадки наступного року. Внесіть органічні або мінеральні добрива і перекопайте землю на глибину 25-30 см, не розбиваючи грудок. Ґрунт у такому разі краще промезне і візьме більше вологи, коли сніг навесні розтане.

У жовтні готують грядки для підзимової сівби холодостійких культур у листопаді, коли настане стійке похолодання і температура ґрунту знизиться до мінус 2-3 градусів за Цельсієм.     Кущі ревеню, естрагону, щавлю та інших багаторічних культур на старих посадках ділять і висаджують на нові місця. Закладають опале листя до компостних ям, закопують його в огірковий парник, вкривають ним насадження меліси, цибулі і коренеплодів, що залишилися на зимівлю. Збирають пізню капусту, редьку зимову та інші овочі і закладають їх на зберігання.
Листопад — найкраща пора для підзимових посівів моркви, редьки, петрушки, цибулі, шпинату, щавлю, катрану, селери та інших овочевих культур.  Зібрані ж насінники моркви, буряків, капусти обмолочують, насіння очищають, підсушують та закладають на зберігання у паперові пакети.  Неодмінно переглядають закладені на зберігання овочі, видаляючи ушкоджені.
Для вирощування навесні розсади набирають у мішки грунт. Його найкраще брати з ділянки, де чотири роки поспіль росли суниці, оскільки в ньому немає фітофтори. При цьому додають суперфосфат – одну столову ложку на відро.
Після завершення робіт на городі та в саду приводять до ладу інвентар. Лопати, граблі, сапи, розпушувачі ретельно очищають від ґрунту, змащують і ставлять у сухе місце. Для змащування можна використати відпрацьоване машинне масло, солярку тощо.  До наступного сезону прибирають під навіси каркаси парників та покриттів, шпалери, ємності для води, кілки та підпори. Не забудьте і про поливальні пристрої. Зі шлангів обов’язково потрібно злити воду. Насоси варто протерти від можливого накопиченого слизу, просушити і покласти в захищеному від вологи приміщенні. Ховають до приміщень також відра та лійки.
Форма входу
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
- Друзі -






















Мой профиль на Freelancehunt.com

Синоптики прогнозують
погода у Корюківці

Телеманія

Наше дзеркало №1
Наше дзеркало №2
Наше дзеркало №3
Наше дзеркало №4

Наше дзеркало №5
Наше дзеркало №6

OФІЦІЙНА Web-СТОРІНКА КОРЮКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ МОЛОДІЖНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ
"АЛЬЯНС 3000" ©.